Nici w procesie odmładzania
Nici biowchłanialne cieszą się popularnością ze względu na małoinwazyjny zabieg implantacji w organizmie oraz efekty uzyskiwane przy ich użyciu. Ta metoda odmładzania twarzy pozwala wyeliminować wiele oznak starzenia. Na czym polega fenomen biowchłanialnej nici liftingującej?


Upływ czasu jest nieubłagany, a jego skutki prędzej czy później dopadną każdego. Jednak na wygląd ciała ma wpływ nie tylko wiek, ale także nasze nawyki, takie jak stosowanie używek czy spożywanie niezdrowej żywności. W efekcie szybciej tracimy młodzieńczy wygląd, co jest szczególnie widoczne na twarzy.
Głębokie linie warg, zmarszczki czy opadające brwi to tylko niektóre z braków estetycznych, jakie mogą wystąpić u pacjentów. Wygląd twarzy można poprawić w wyniku wielu zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, na przykład poprzez zastosowanie nici biowchłanialnych. Jak są używane?

Odmładzanie twarzy nićmi biowchłanialnymi

Początki stosowania nici w medycynie estetycznej sięgają lat 50-tych. wiek. Zabiegi liftingujące z ich wykorzystaniem ewoluowały stopniowo, aż na rynku pojawiły się nici biowchłanialne. Służą do odmładzania różnych części ciała, a zwłaszcza twarzy. Istnieje szeroki zakres defektów, które można za ich pomocą wyeliminować.
Można wymienić między innymi:

a) Zmarszczki przebiegające przez czoło,
b) zmarszczki palacza,
c) linie marionetki,
d) obniżenie brwi,
e) pogłębione bruzdy nosowo-wargowe,
f) luźna skóra pod powiekami lub na dolnej części twarzy,
g) tzw. podwójny podbródek,
h) lwia zmarszczka.

Rodzaje nici biowchłanialnych

Nici biowchłanialne można podzielić na nici gładkie oraz nici wypukłe lub haczykowate. Do tych pierwszych należą na przykład linie PDO First Lift, natomiast linie Silhouette Soft reprezentują drugą kategorię.

Jeśli zmarszczki wokół twarzy są świeże i stosunkowo niewielkie, pacjentom zaleca się stosowanie gładkich nici biowchłanialnych. W przypadkach, gdy utrata jędrności skóry jest bardziej wyraźna, lepsze efekty uzyskamy stosując nici z wypustkami.
Efekty uzyskiwane dzięki zastosowaniu nici biowchłanialnych związane są z kilkoma mechanizmami. Samo wprowadzenie tych struktur pod skórę daje efekt liftingu. Ponadto nici podczas rozpadu uwalniają różne substancje (m.in. związki kwasu mlekowego), które stymulują aktywność fibroblastów oraz syntezę kwasu hialuronowego i kolagenu.
Dzięki tym zjawiskom nić biowchłanialna ostatecznie ulega całkowitemu rozpuszczeniu, ale jej wprowadzone efekty widoczne są przez dłuższy czas.