lignina i wata

Strona sklepu AdMed s.c. NIP: 618-21-29-121 zawiera również produkty wyrobów medycznych przeznaczonych tylko dla profesjonalistów. Czy w momencie zakupu wyrobów medycznych potwierdzasz, że jesteś profesjonalistą z branży medycznej lub farmaceutycznej? Potwierdzam
Filtry

Produkty 4

Ustaw kierunek rosnący
 1. Lignina w płatach 5kg

  Od 74,99 zł
  / op. brutto
  Dostępność: tak
 2. Lignina w zwoju 150 g

  5,99 zł
  / rolka brutto
  Dostępność: tak
  Kod produktu: MA-073-A150-004
 3. Wata opatrunkowa bawełniano - wiskozowa

  Od 5,99 zł
  / op. brutto
  Dostępność: tak
 4. Lignina w płatach - 1kg

  24,99 zł
  / op. brutto
  Dostępność: tak

Produkty 4

Ustaw kierunek rosnący
W celu zapewnienia miejscowej dezynfekcji skóry przed iniekcjami oraz zabiegami najczęściej stosowana jest lignina medyczna (wata celulozowa). Materiał ten posiada znakomite właściwości chłonne, dlatego też wykorzystuje się go do opatrywania ran. Jednak to nie jest jedyne jego zastosowanie. Ligninę medyczną można spotkać również w gabinetach stomatologicznych, gdzie służy choćby do odsączania różnego rodzaju wydzielin np. śliny.

Produkt ten można stosować w sposób w pełni bezpieczny, gdyż nie powoduje reakcji alergicznych, a także nie podrażnia skóry. Znajdująca się w naszym asortymencie wata celulozowa sprzedawana jest zarówno w płatach, jak i zwoju. Ponadto posiadamy w sprzedaży również watę opatrunkową bawełniano-wiskozową.

Czym właściwie jest lignina? W potocznym znaczeniu — acz z botanicznego punktu widzenia nie do końca właściwym — jest to wyrób papierniczy, który powstaje w wyniku sprasowania arkuszy celulozowych. Otrzymywana w ten sposób wata celulozowa jest stosunkowo wszechstronnym materiałem o dużej chłonności.

Czym jest lignina — właściwości, zastosowanie i rodzaje


O przydatności ligniny w kontekście medycznym decydują dwie najważniejsze właściwości tego typu materiałów higienicznych — wysoka chłonność oraz czystość chemiczna. Jeśli chodzi o zdolność pochłaniania i odsączania cieczy, jest ona zasługą specyficznej, warstwowej budowy materiału. Dodatkowym atutem jest także przepuszczalność powietrza, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku opatrunków. Chemiczna neutralność w połączeniu z niepylnością sprawiają natomiast, że materiały tego typu nie podrażniają skóry, nie powodują infekcji (także przy kontakcie z ranami) oraz nie wywołują reakcji alergicznych.

Z uwagi na swoje właściwości lignina znajduje powszechne zastosowanie w kontekście wszelkiego typu zabiegów medycznych i higienicznych, takich jak:
 • opatrywanie ran,
 • odsączanie krwi oraz wydzielin podczas zabiegów chirurgicznych,
 • iniekcje,
 • usuwanie nadmiaru śliny podczas zabiegów stomatologicznych,
 • jako podkład w okresie połogu.

Tego typu materiały stanowią podstawowe wyposażenie placówek medycznych — szpitali, przychodni, prywatnych klinik oraz gabinetów dentystycznych. Powinny one również znaleźć się w każdej apteczce pierwszej pomocy, zarówno w wydaniu domowym, jak i samochodowym.

Przechowywanie waty celulozowej jest stosunkowo proste, wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Środki tego typu powinny znajdować się w suchym miejscu z dala od zasięgu dzieci. Warto również pamiętać o tym, że są to materiały łatwopalne.

Wata celulozowa — środki medyczne i higieniczne


Lignina dostępna jest w dwóch formach — w płatkach oraz zwojach. Więcej informacji na temat poszczególnych wariantów z naszej oferty znajdziesz w ramach opisu konkretnej pozycji. Zapraszamy również do zadawania pytań w przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie produktów.
Podaj dane kontaktowe, nasz handlowiec skontakuje się z Tobą w sprawie oferty
Wprowadź dodatkowe uwagi dotyczące teg konkretnego zapytania.