Kriolipoliza - skuteczna metoda w walce z tłuszczem!
Kiedy w naszym organizmie zauważamy zbyt dużą ilość tkanki tłuszczowej, marzymy o idealnej sylwetce, zdrowym ciele i atrakcyjnym wyglądzie. W pierwszej kolejności myślimy o diecie, godzinach spędzonych na siłowni i bieżni oraz wielu wyrzeczeniach. Istnieje szereg możliwości wspomagających proces zmniejszania tkanki tłuszczowej i jedną z nich jest kriolipoliza - wymrażanie tłuszczu. 


Czym jest kriolipoliza? 


W pełni słuszne jest skojarzenie nazwy z zabiegiem krioterapii. Kriolipoliza to nieinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach. Jest to nowoczesny zabieg wykorzystujący niską temperaturę (nawet -10°C) do schłodzenia komórek tłuszczowych w celu doprowadzenia do ich rozpadu (lipolizy). Komórki o małej zawartości tłuszczu są bardziej odporne na działanie niskich temperatur, dzieki czemu zabieg kriolipolizy niszczy tylko komórki tłuszczowe, oszczędzając skórę, mięśnie czy nerwy. Zabieg jest w pełni bezpieczny dla organizmu.


Nie tylko zabieg!


Kriolipoliza nie jest rozwiązaniem w pełni wystarczającym. Po zabiegu należy stosować odpowiednią, lekkostrawną dietę, ćwiczyć oraz przyjmować dużo płynów, najlepiej wody. Obszar który był objęty zabiegiem, należy odpowiednio nawilżać. Dodatkowo, koniecznie należy unikać m.in. wizyt w saunie czy solarium czy nawet gorących kąpieli w czasie po zabiegu. Rozgrzewanie komórek poddanych wcześniej kriolipolizie z pewnością zniweluje porządany efekt zabiegu.

Poddanie się zabiegowi kriolipolizy powinno być bezwzględnie skonsultowane ze specjalistą.  Wykluczy on możliwe przeciwwskazania, dobierze odpowiednie parametry urządzenia i przygotuje do zabiegu.

 
Kto może poddawać się zabiegowi?


Kriolipoliza jest skutecznym rozwiązaniem zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Najbardziej sprawdza się u osób ze stosunkowo niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Na pewno pomoże zgubić tzw. “brzuszek piwny”. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się w poszczególnych partiach ciała, np. brzuchu, biodrach, udach, bryczesach czy nawet podbródku. Trzeba pamiętać że nie jest zabieg na całe ciało. Dodatkowym autem, który może zachęcić do skorzystania z kriolipolizy jest masaż manualny, który często jest elementem kończącym zabieg. Masaż wspomaga działanie zabiegu.


Kiedy efekt?


Na pierwsze widoczne efekty kriolipolizy musimy poczekać ok. 2 tygodni. W tym czasie organizm powinien wydalać już zniszczone komórki tłuszczowe. Pełne usunięcie komórek tłuszczowych po zabiegu może zająć nawet kilka tygodni. Po dwóch miesiącach nasza tkanka tłuszczowa powinna zmniejszyć się nawet o ok. 20-25%.  Jeśli efekty nie będą dla nas wystarczające, w odstępach 4-6 tygodni możemy zabieg kriolipolizy powtarzać. 


Kiedy nie wykonywać?


Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do korzystania z kriolipolizy są:

  • ciąża i karmienie piersią
  • nieuregulowane choroby tarczycy
  • choroby wątroby
  • padaczka
  • przewlekłe choroby skóry (AZS, łuszczyca, bielactwo)
  • infekcje skóry (również opryszczka)
  • choroby nowotworowe
  • nadwrażliwość na zimno
  • stany wyniszczenia i osłabienia  
  • stany zapalne
  • zmiany zakrzepowe i zapalne  
  • otwarte rany i owrzodzenia

Jak widać, zabieg kriolipolizy jest dla każdego (z małymi wyjątkami). Należy jednak zachować zdrowy rozsądek i pamiętać o dodatkowych obowiązkach po zabiegu, takich jak aktywość fizyczna czy utrzymywanie właściwej diety. Jeśli jednak cały proces przejdziemy zgodnie ze wskazaniami specjalisty, efekty na pewno będą zadowalające.