Mezoterapia szansą na porost włosów?
Mezoterapia igłowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z wypadaniem włosów. Częstotliwość i szybkość wypadania włosów są na ogół wyższe u mężczyzn, podczas gdy schemat wypadania włosów u kobiet jest bardziej złożony. Po ustaleniu przyczyny nadmiernego wypadania włosów należy szybko wdrożyć kurację. Dzięki wielokrotnym nakłuciom mezoterapia igłowa może wprowadzać w głąb skóry preparaty odżywcze. Pobudza również „uśpione” cebulki włosowe.

Mezoterapia igłowa to zabieg na nadmierne wypadanie włosów. Za pomocą zastrzyków w skórę wstrzykuje się specjalną mieszankę witamin i minerałów. Z drugiej strony mikrouszkodzenia powstałe podczas konfluencji aktywują proces regeneracji i stymulują cebulkę włosa.
Włosy wyrastające ze skóry są martwe, ale mieszki włosowe w skórze żyją. Na głowie przeciętnego człowieka znajduje się około 100 000 włosów. włosy. Włosy mają różne cykle rozwojowe, więc zazwyczaj mają mniej więcej taką samą gęstość, w przeciwieństwie do niektórych zwierząt, które linieją.
Średnio każdy z nas traci około 40-70 włosów dziennie, co jest naturalnym zjawiskiem i nie ma się czym martwić. Jeśli włosy są zdrowe, na każdy stracony włos natychmiast odrasta inny.

Dlaczego tracisz włosy?
Wypadanie włosów lub nadmierne wypadanie włosów można zaobserwować, gdy tracimy dużo włosów lub pojawiają się łysiny. Podejrzewa się wtedy, że mieszki włosowe ulegają degeneracji i jakakolwiek kuracja może uratować nasze włosy tylko wtedy, gdy mieszki włosowe nie zniknęły całkowicie. Wypadanie włosów może być spowodowane różnymi chorobami.

Istnieją dwa rodzaje wypadania włosów:
Pierwotne – łysienie typu męskiego i łysienie plackowate;
Wtórne – jest na przykład skutkiem niedoborów żywieniowych, zatruć czy różnych chorób jak np. łysienie łojotokowe.
W każdym przypadku najlepiej skonsultować się z dermatologiem lub trychologiem. Istnieją również sposoby zapobiegania nadmiernemu wypadaniu włosów, a tym samym zapobiegania trwałemu wypadaniu włosów.

Mezoterapia igłowa – na czym polega zabieg?
Za pomocą wielu ostrzykiwań, na skórę głowy nakłada się specjalnie opracowany koktajl lub miksturę odżywiającą włosy. Nakłuwanie odbywa się za pomocą igły i strzykawki. Pod wpływem mikrourazów uruchamiane są procesy regeneracyjne i poprawia się ukrwienie skóry. Efektem mezoterapii igłowej jest również pobudzenie cebulek włosowych. Zabieg może być bolesny, ponieważ owłosionej skóry nie można całkowicie znieczulić (chyba, że ​​głowa jest pozbawiona włosów), ale stosuje się miejscowe kremy znieczulające. Dzięki mezoterapii osocze bogatopłytkowe można również nakładać na skórę. To coraz popularniejsza kuracja przeciw wypadaniu włosów, która daje fantastyczne efekty.

Przeciwwskazania do zabiegu:
Ccąża i laktacja,
cukrzyca,
miesiączka,
rak,
nadwrażliwość na którykolwiek ze stosowanych preparatów,
opryszczka,
infekcje i zapalenie skóry,
infekcje bakteryjne i wirusowe,
przyjmowanie leków immunosupresyjnych,
podatność na bliznowacenie.

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia?
Oczywiście o wyborze leczenia decyduje lekarz po postawieniu diagnozy u pacjenta. Kuracja wymaga co najmniej kilku sesji, ale efekty są zdumiewające. W wyniku zabiegu mezoterapii igłowej następuje widocznie zregenerowana struktura włosa, zahamowany zostaje proces wypadania, a włosy często odrastają. Warunkiem ich regeneracji jest obecność żywych mieszków włosowych. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Rozpoczynając odpowiednio i wcześnie, wypadanie włosów można znacznie opóźnić. Leczenie wypadania włosów rozpoczyna się od postawienia diagnozy i wizyty w tym celu u dermatologa lub trychologa. Jednym z podstawowych testów jest diagram trójfazowy, który analizuje stan włosów pod mikroskopem. Najpierw należy wyrwać pasmo włosów, a następnie ocenić przyczynę wypadania włosów. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, ponieważ leczenie łysienia „kobiecego” jest znacznie bardziej skomplikowane.