Jak przyspieszyć porost włosów?
Wielu mężczyzn jest zgodnych, że kobiety z dłuższymi włosami są dla nich bardziej pociągające. Oczywiście to zawsze sprawa indywidualna, ale jednak dłuższe włosy dodają uroku każdej z nas. Na głowie mamy około 150 tysięcy kosmyków. Codziennie, nieprzerwalnie rosną, jednak nie jest to widoczne gołym okiem. Włosomaniaczki uwielbiają skupiać się na przyspieszaniu porostu swoich włosów. Niewątpliwie sama dieta ma tutaj znaczenie. Ale czy rzeczywiście naturze można pomóc także zewnętrznie? Jak przypieszyć ich wzrost? 


Skóra jest ważna


Tak zwany skalp, czyli skóra naszej głowy jest niezwykle istotna przy zapuszczaniu, ale i pielęgnowaniu tych krótkich włosów. Zdrowa skóra = zdrowe włosy. Peelingi, bo o nich chcemy wspomnieć są bardzo istotne w pielęgnacji skalpu. Ważne jest wykonywanie  ich regularnie, ale też nie za często - raz na tydzień, dwa tygodnie w zupełności wystarczy. Wszystko z umiarem. Dobrym wyborem będą peelingi trychologiczne, które są delikatniejsze dla skóry niż te zwykłe. Peeling aplikujemy na wilgotną skórę głowy oraz włosy uprzednio umyte szamponem. Rozprowadzamy go na skórze głowy i włosach, aż do wytworzenia piany. Następnie okrężnymi ruchami wykonujemy około 5 min. masaż skóry głowy. Po upływie wyznaczonego czasu dokładnie spłukujemy produkt. Włosy zyskają na miękkości, a skóra głowy będzie nawilżona.  Peeling oczyszcza skórę głowy z martwych komórek naskórka oraz odblokowuje ujścia mieszków włosowych.  Także stosowanie masek wzmacniających będzie pomagało w przyspieszeniu ich wzrostu. Maski takie w swoim składzie mają tak ciekawe składniki jak ekstrakt z chilii, który poprzez lekkie rozgrzanie naszej skóry pobudzi wzrost włosów. 


Rodzaj włosów


Niewiele osób wie, że każdy z nas ma inny rodzaj włosów, zostało to zakwalifikowane jako porowatość. Można wyróżnić włosy niskoporowate, średnioporowate, oraz wysokoporowate. Znajomość twojego rodzaju włosów pozwoli ci na bardziej świadomą pielęgnację.  Jeśli masz problem z określeniem ich rodzaju jest na to prosty, ale i specyficzny sposób, bo będziesz potrzebować szklanki ...Wypełnij ją letnią wodą, delikatnie wyrwij jeden włos i umieść w niej. Po kilku minutach sprawdź. Jeżeli twoje włosy są niskoporowate to wchłoną wodę i będą unosić się na powierzchni, posiadaczki włosów średnioporowatych, zauważą, że pasmo znajduje się w połowie szklanki, natomiast posiadaczki wysokoporowatych zaobserwują opadnięcie włosa na samo dno. Niskoporowate włosy najczęśniej są proste, i najwygodniejsze w utrzymaniu, niestety mało która z nas takie posiada. 


Olejowanie


Jeżeli zdarzyło ci się po umyciu włosów uzyskać efekt tzw. "siana" to olejowanie jest dla ciebie. Częstotliwość powinnyśmy dobrać indywidualnie. Niektóre będą potrzebowały olejowania codziennie, lub co drugi dzień, u innych wywoła to efekt przyklapniętych włosów. Olejowanie polega na pokryciu włosów wybranym olejkiem, można użyć specjalnie do tego przygotowanych produktów np. olejku arganowego. Następnie potrzymaj go na głowie około 15 -30 minut i umyj włosy ulubionym szamponem, np. z serii Yasumi. Dobrym sposobem jest także użycie olejku na mokrych włosach, a po aplikacji lekkie podgrzanie ich suszarką do włosów. Pozwoli to olejowi na szybsze wchłonięcie.  Można go także użyć po myciu, ale oczywiście na same końcówki, aby zabezpieczyć je przed zniszczeniami, otarciami mechanicznymi. Jeżeli nie mamy pewności, albo same nie wiemy jaki olejek będzie odpowiedni dla naszego rodzaju włosów, warto wybrać takie które mają w składzie ich kilka.


Świadome mycie


Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że włosy należy myć. Najważniejsze to nie słuchać gdy ktoś twierdzi, że włosów nie można myć codziennie, ponieważ każda osoba ma inny rodzaj włosów co wiąże się też z innym czasem przetłuszczania się skóry. Jeżeli twoje kosmyki już po jednym dniu są widocznie tłuste to nie ma nic złego w myciu ich codziennie. Zaznaczmy jednak, że warto zmieniać szampony, i na przykład co drugie, trzecie mycie wybierać szampon tak zwany "mocniejszy" do doczyszczenia skóry, czyli zazwyczaj zawierający silniejsze składniki myjące, najczęściej SLS. A w wypadku mycia codziennego używać łagodniejszych szamponów, nawet tych dla dzieci, z mniej agresywnym składem.  Warto także inwestować w kosmetyki przeznaczone do mycia, ale i typowo pielęgnacji, szczególnie takie stymulujące ich wzrost, np. Anti Hair Loss Szampoo - produkt, dzięki zawartości witaminy B6, translokuje i magazynuje energię potrzebną do budowy łodygi włosa. Regularne stosowanie wzmacnia włosy, zapobiega ich wypadaniu oraz stymuluje wzrost nowych.


Co jeszcze?


Tak jak już wspomniano ważne to być świadomym swojej diety. Zdrowe odżywianie zawsze ma dobry wpływ na nas i na naszą urodę. Dodatkowo masaże głowy wykonywane regularnie spowodują lepsze ukrwienie skóry głowy i szybki wzrost włosów. Dobrym wyborem będzie do tego specjalistyczne serum, które jednocześnie będzie stymulowało wzrost włosów, ale i ich pielęgnację. Dobrze także mierzyć efekty wybranych kuracji i użytych kosmetyków. Zmierzmy długość swoich włosów, aby po miesiącu mieć porównanie czy rzeczywiście nasza pielęgnacja daje zamierzone efekty. Na pewno tak będzie, ale jednak na każdego ten sam kosmetyk zadziała inaczej. Nie polecamy obciążać włosów lakierami, piankami, bo nie ma to żadnego pozytywnego wpływu na ich kondycję. Dobrze jest też co jakiś czas zmieniać produkty pielęgnacyjne do włosów, aby nie przyzwyczaiły się one do konkretnych składów, bo nie będzie to już miało tak pozytywnego oddziaływania i spektakularnych efektów jak na początku wybranej kuracji. Tak co 2-3 miesiące postawmy na nowe olejki, inne szampony.