Wagi medyczne Charder - co powinieneś wiedzieć?
Od najmłodszych lat, w czasie różnego rodzaju wizyt u lekarzy jesteśmy poddawani ważeniu. Z wielu powodów utrzymywanie prawidłowej wagi jest bardzo ważne dla naszego organizmu. Aby otrzymany wynik był wiarygodny, należy posługiwać się sprawdzonym, wysokiej jakości sprzętem, tak aby nie narażać się na ew. błędy pomiarowe.  Atestowane wagi klasy III oferuje tajwańska firma Charder, która powstała w 1980 roku i od lat dominuje na rynku wag medycznych.

Na każdą okazję

Wagi marki Charder są stosowane we wszystkich możliwych oddziałach i gabinetach lekarskich oraz poza nimi. Producent dostarcza urządzenia pozwalające ważyć i mierzyć nawet noworodki, ale również dla starszych pacjentów znajdą się odpowiednie wagi. W każdym przypadku, pomiar przebiega szybko, waga jest łatwa w obsłudze i dostarcza dokładne wyniki. Wszystkie urządzenia firmy Charder posiadają legalizację, dzięki czemu mogą być używane już w dniu zakupu. 

Od pierwszego dnia życia

Elektroniczna waga niemowlęca Charder MS4400 sprawdzi się doskonale, kiedy zajdzie potrzeba zważenia niemowlęcia. Waga posiada nylonowy, w pełni bezpieczny hamak, w którym umieszcza się niemowlę i przez podniesienie dokonuje się pomiaru wagi. Samo urządzenie jest niewielkich rozmiarów i łatwo można je transportować, dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla położnych, które ważą dzieci w czasie wizyt domowych. 

Z kółkami czy bez?

Większość wag Charder jest stosunkowo lekka i można je bezpiecznie podnosić trzymając za kolumnę. Jeśli jednak waga ma być często przenoszona z miejsca na miejsce, np. między gabinetami, warto wybrać wersję z kółkami transportowymi. Zapewnią one wygodę i łatwy transport oraz pomogą zabezpieczyć urządzenie przed ewentualnymi uszkodzeniami. Możliwość montażu kółek posiada m.in. jedna z najczęściej wybieranych wag Charder - MS 4910. 

Wzrost też się liczy

Popularne modele wag Charder - m.in. MS 4910, MS 4971, MS 3910, MBF 6010 są dostępne w połączeniu ze wzrostomierzami elektronicznymi lub mechanicznymi. Takie rozwiązanie przyspiesza badanie pacjenta, ponieważ pomiar wagi i wzrostu można wykonać jednocześnie, wykorzystując jedno urządzenie. 

Trudne przypadki

Jeśli pacjent ma problem z utrzymaniem pozycji stojącej i nie może samodzielnie stanąć na wadze, użycie tradycyjnego sprzętu może być niemożliwe. Charder oferuje kilka rozwiązań tego typu sytuacji. Jednym z nich jest waga platformowa MS 2504 z poręczą, na której pacjent może się swobodnie oprzeć i utrzymać równowagę w trakcie pomiaru. Dodatkowym atutem jest obszerna platforma, która pozwala na ustawienie krzesła i ważenie w pozycji siedzącej, dzięki funkcji TARA.
 
Innym skutecznym rozwiązaniem może okazać się waga krzesełkowa MS 5410. Swoim kształtem przypomina krzesło, ale posiada 4 kółka umożliwiające łatwe przemieszczanie z miejsca na miejsce. Pozwala na ważne w pozycji siedzącej, a dopuszczalne obciążenie 300kg pozwala zważyć niemal każdego. Niemal, ponieważ rekordzista Guinnessa - najcięższy człowiek na świecie w wieku 20 lat był ponad dwukrotnie cięższy! Ważył aż 610 kg! W 2023 roku, a więc 11 lat później ten mężczyzna jest w niewiarygodnie lepszej formie i waży tylko 68 kg. 

Wjechać na wagę

Model MS 3830 to rozwiązanie dla pacjentów poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jest to elektroniczna waga bariatryczna, platformowa. Można na nią wjechać wózkiem w bezpieczny sposób. Samo urządzenie posiada kółka, które pozwalają z łatwością przemieszczać wagę pomiędzy salami. Świetnie sprawdzi się np. w domach opieki, szczególnie dzięki opcji zapamiętywania 5 różnych wartości TARA, co pozwala na ważenie wielu pacjentów bez konieczności zmiany ustawień wagi. 
Przy zakupie wag medycznych, które w swoim działaniu wymagają precyzji, a często również łatwości obsługi warto wybrać zaufanego producenta, tak aby wydane pieniądze zwróciły się w postaci niezawodnego sprzętu. Takim producentem z całą pewnością jest firma Charder obecna na rynku od ponad 40 lat.