STREP A TEST 20 szt. - test na paciorkowca grupy A

Stawka Vat:
8%
Dostępność: tak
Rodzaj opakowania: op. | Ilość sztuk w opakowaniu: 20 testów
-27%
Cena regularna 299,99 zł
/ op. brutto
219,99 zł
/ op. brutto
Strep A Rapid Test Device (wymaz) jest szybkim wizualnym testem immunologicznym do jakościowego, wykrywania antygenów paciorkowca grupy A (Streptococcus) w próbkach wymazów z gardła. Ten zestaw jest przeznaczony do użytku jako pomoc w diagnostyce infekcji paciorkowcem grupy A. Test do użytku profesjonalnego.


Zasada działania


  • Pobrać wymazy z gardła standardowymi metodami klinicznymi. Przetrzeć tylną część gardła, migdałki i inne obszary objęte stanem zapalnym. Unikać dotykania języka, policzków lub zębów wymazówką.
  • Zaleca się, aby próbki wymazów były przetwarzane jak najszybciej po pobraniu. Jeśli wymazówki nie są używane natychmiast, należy je umieścić w sterylnej, suchej, szczelnie zamkniętej probówce lub butelce i przechowywać w lodówce. Nie zamrażać. Wymazówki można przechowywać w temperaturze pokojowej (15-30°C) do 4 godzin lub w lodówce (28°C) do 24 godzin. Przed badaniem wszystkie próbki powinny osiągnąć temperaturę pokojową (15-30°C).
  • W razie potrzeby transportu, użyć podłoża transportowego Stuart i postępować zgodnie z instrukcjami producenta. Nie umieszczać wymazówki w żadnym urządzeniu transportowym zawierającym pożywkę. Pożywka transportowa zakłóca test, a żywotność organizmów nie jest wymagana w teście. Nie używać pożywek transportowych zawierających węgiel drzewny lub agar.
  • Jeśli potrzebna jest kultura bakterii, lekko przetoczyć wymazówkę na płytce agarowej z 5% krwi owczej przed użyciem jej w teście. Odczynniki ekstrakcyjne w teście zabiją bakterie na wymazówkach i uniemożliwią ich hodowlę.

Procedura

Przed użyciem testy, próbki, odczynniki i/lub kontrole powinny osiągnąć temperaturę pokojową (15 -30 °C).

1. Przygotowanie próbki wymazu:

  • Umieścić czystą probówkę ekstrakcyjną w wyznaczonym obszarze stanowiska roboczego. Dodać 4 krople odczynnika Reagent 1 do probówki ekstrakcyjnej, a następnie dodać 4 krople odczynnika Reagent 2. Wymieszać roztwór delikatnie obracając probówkę ekstrakcyjną.
  • Natychmiast zanurzyć wymazówkę w probówce ekstrakcyjnej. Użyć okrężnych ruchów, aby przetoczyć wymazówkę po ściance probówki ekstrakcyjnej, tak aby płyn został z niej wyciśnięty i mógł się ponownie wchłonąć.
  • Odstawić na 1-2 minuty w temperaturze pokojowej, a następnie mocno docisnąć wymazówkę do probówki, aby usunąć jak najwięcej płynu. Wyrzucić wymazówkę zgodnie z wytycznymi dotyczącymi postępowania z czynnikami zakaźnymi.

2. Wyjąć test z zapieczętowanego opakowania i umieścić go na czystej, równej powierzchni. Oznaczyć test identyfikatorem pacjenta lub kontroli. Aby uzyskać najlepsze wyniki, test należy wykonać w ciągu godziny.

3. Dodać 3 krople (około 120 µl) wyekstrahowanego roztworu za pomocą jednorazowej pipety z
probówki ekstrakcyjnej do zagłębienia na próbkę w wyrobie testowym.

Unikać powstawania pęcherzyków powietrza w zagłębieniu na próbki (S) i nie dodawać żadnego roztworu do okienka wyniku. Gdy test zacznie działać, kolor będzie migrował przez membranę.

4. Poczekać, aż pojawią się barwne prążki. Wynik należy odczytać po 5 minutach. Nie interpretować wyniku po 10 minutach.Interpretacja Wyników


DODATNI: Na membranie pojawiają się dwie linie. Jedna linia pojawia się w obszarze kontrolnym (C), a druga pojawia się w obszarze testowym (T).

 

UJEMNY: W obszarze kontrolnym (C) pojawia się tylko jedna linia. W obszarze testowym (T) nie pojawia się widoczna linia.
NIEWAŻNY: Linia kontrolna nie pojawi się. Wyniki każdego testu, w którym nie pojawiła się linia kontrolnea w określonym czasie odczytu, należy odrzucić. Przejrzeć procedurę i powtórzyć testem z nowego zestawu. Jeśli problem będzie się powtarzał, natychmiast zaprzestać używania zestawu i skontaktować się z
lokalnym dystrybutorem.
UWAGA:

1. Intensywność linii w obszarze testowym (T) może się różnić w zależności od stężenia analitów obecnychw próbce. Dlatego każdy odcień koloru w obszarze testowym należy uznać za wynik dodatni. Należy zauważyć, że jest to tylko test jakościowy i nie może określić stężenia analitów w próbce.

2. Niewystarczająca objętość próbki, nieprawidłowa procedura wykonania lub przeterminowane testy są najbardziej prawdopodobnymi przyczynami braku linii kontrolnej.
jednostka miary op.
Ilośc w opakowaniu 20 testów
SKU 16391
Min. cena (30 dni) 219,99 zł
Dodano przez BOK2
produkt najczęściej używany w medycynie ogólnej
Wykrywanie Antygen Streptococcus z grupy A
Materiał do badania wymaz z gardła
Czas odczytu wyniku 5 minut
Refundowane przez NFZ Tak
Strona sklepu AdMed s.c. NIP: 618-21-29-121 zawiera również produkty wyrobów medycznych przeznaczonych tylko dla profesjonalistów. Czy w momencie zakupu wyrobów medycznych potwierdzasz, że jesteś profesjonalistą z branży medycznej lub farmaceutycznej? Potwierdzam
Podaj dane kontaktowe, nasz handlowiec skontakuje się z Tobą w sprawie oferty
Wprowadź dodatkowe uwagi dotyczące teg konkretnego zapytania.