Ostrze chirurgiczne do skalpeli Swann-Morton, jednorazowe, sterylne

Dostępność: tak
Tylko %1 pozostał
Od 0,89 zł
/ szt. brutto
Strona sklepu AdMed Medical Partner s.c. NIP: 618-21-29-121 zawiera również produkty wyrobów medycznych przeznaczonych tylko dla profesjonalistów. Czy w momencie zakupu wyrobów medycznych potwierdzasz, że jesteś profesjonalistą z branży medycznej lub farmaceutycznej? Potwierdzam
Ostrze chirurgiczne (skalpel) firmy Swann-Morton to bardzo ostry, niewielkich rozmiarów nożyk o jednostronnym ostrzu. Trwały, wykonany z węgliku tytanu jest najczęściej używany w histologii - nauce o budowie, rozwoju i funkcjach tkanek (w przeciwieństwie do anatomii, zajmuje się badaniem mikroskopowej budowy ciała). Ostrza służą do cięcia tkanek miękkich podczas zabiegów m.in. chirurgicznych. Istnieją różne kształty i rozmiary ostrzy - zazwyczaj w kształcie połksiężyca lub trójkąta i każdy przeznaczony jest do pierwotnego zastosowania.

Możliwość zakupu pełnego opakowania, w którym jest 100 sztuk.

Ostrze nr 10
charakteryzuje się zaokrągloną krawędzią tnącą, jest jednym ze standardowych typów ostrzy i wykorzystuje się je do niewielkich, ale długich nacięć skóry oraz mięśni. Często model ten wykorzystywany jest podczas specjalistycznych zabiegów, takich jak m.in.: pomostowanie aortalno-wieńcowe, torakochirurgia, lub operacji przepukliny pachwinowych. W podologii używa się go do usuwania zrogowaciałego naskórka. Ostrze pasuje do uchwytu/rękojeści nr 3.

Ostrze nr 11
charakteryzuje się trójkątnym, ostro zakończonym kształtem i naostrzone jest wzdłuż jego najdłuższej krawędzi, dodatkowo wyposażone w mocną, spiczastą końcówkę. Sprawia to, że jest ono idealne do wykonywania głębokich, precyzyjnych nacięć. Najczęściej używane podczas ogólnych zabiegów, takich jak m.in.: drenaż klatki piersowiej czy otwieranie tętnicy wieńcowej, aorty w celu usuwania zwapnień w zastawkach aortalnych i mitralnych, ale również w medycynie estetycznej, dermatologii (nacinanie ropnia i innych ran skórnych). Ostrze pasuje do uchwytu/rękojeści nr 3.

Ostrze nr 12
charakteryzuje się małym, spiczastym kształtem, naostrzonym wzdłuż jego wewnętrznej krawędzi. Wygląd półksiężyca i spiczaste zakończenie ostrza przeznaczone są do zastosowania w mniej dostępnych miejsca ciała. Używa się go w chirurgii naczyniowej, laryngologicznej i urologicznej i najczęściej służy do przecinania szwów, zabiegów ślinianki, a także arteriotomii, septoplastyki, rozszczepu warg, ureterolitotomii oraz pielolitotomii. Instrument sprawdza się m.in. do nacinania naczyń krwionośnych i błon śluzowych. Ostrze pasuje do uchwytu/rękojeści nr 3.

Ostrze nr 13
charakteryzuje się spiczasto-zaokrągloną krawędzią tnącą. Wykorzystuje się je do niewielkich nacięć skóry oraz mięśni. Wykorzystywany jest podczas specjalistycznych zabiegów, w tym podologicznych przy usuwaniu zrogowaciałego naskórka. Ostrze pasuje do uchwytu/rękojeści nr 3.

Ostrze nr 14
charakteryzuje się zaokrągloną krawędzią zewnętrzną przechodzącą w prostą krawędź tnącą. Często stosuje je się podczas rozmaitych zabiegów estetycznych, m.in. dermaplanning wykonywany na małych obszarach skórnych lub całej twarzy (w celu usuwania owłosienia twarzy). Zabieg jest możliwy do przeprowadzenia w połączeniu z peelingiem chemicznym, mikrodermabrazją lub fluorescencyjnym światłem pulsującym. Zwiększa skuteczność innych form leczenia skóry i jest nieinwazyjny. Ostrze pasuje do uchwytu/rękojeści nr 3.

Ostrze nr 15
charakteryzuje się krótką, zakrzywioną krawędzią tnącą. Model ten jest dealny do wykonywania krótkich i precyzyjnych nacięć. Ostrza używa się do wielu procedur z zakresu chirurgii naczyniowej, dermatologicznej i onkologicznej takich jak m.in.: wycinanie zmian skórnych, kaszaków czy otwieranie tętnicy wieńcowej. Ostrze pasuje do uchwytu/rękojeści nr 3.

Ostrze nr 15C
charakteryzuje się krótką, zakrzywioną krawędzią tnącą i tym co odróżnia je od tradycyjnego rozmiaru 15 jest dłuższa powierzchnia tnąca. Używane często w stomatologii gdyż Zzapewnia dentyście większy zasięg podczas przprowadzania zabiegów z zakresu periodontologii. Ostrze pasuje do uchwytu/rękojeści nr 3.

Ostrze nr 18
podobnie jak ostrze nr 15 charakteryzuje się krótką, zakrzywioną krawędzią tnącą. Znajduje szerokie zastosowanie nie tylko podczas zabiegów chirurgicznych i stomatologicznych, ale także w podologii podczas usuwania zrogowaciałego naskórka na stopach ze względu na wysoki stopień ostrości. Ostrze pasuje do uchwytu/rękojeści nr 4.

Ostrze nr 20
jest podobne do ostrza chirurgicznego nr 10 gdyż charakteryzuje się dużą, zakrzywioną krawędzią tnącą. Instrument jest jednak większy i wymaga stosowania innego uchwytu. Istotnym jest fakt, że jego krawędź tylna jest nienaostrzona i płaska. Lekarze najczęściej wykorzystują to ostrze do nacinania tkanek w zabiegach z zakresu chirurgii ogólnej oraz chirurgii ortopedycznej. Ostrze pasuje do uchwytu/rękojeści nr 4.

Ostrze nr 21
również ma krzywioną krawędź tnącą oraz nienaostrzoną, płaską krawędź tylną. Rozmiar 21 jest większy zarówno od ostrza nr 10, jak i ostrza nr 20. Chirurdzy używają go w przypadku konieczności przekłucia lub nacięcia tkanki m.in. w chirurgii ogólnej. Ponadto narzędzie stosowane jest podczas zabiegów podologicznych w kosmetologii. Ostrze pasuje do uchwytu/rękojeści nr 4.

Ostrze nr 22
jest kolejnym narzędziem o zakrzywionej krawędzi tnącej i płaskiej, nienaostrzonej krawędzi tylnej. Ostrze jest jednak znacznie większe od tych z numerem 10, 20 i 21. Mając na uwadze spory rozmiar, chirurdzy stosują je do nacinania grubszych tkanek oraz do prowadzenia długich nacięć skóry. Wykorzystywane jest podczas zabiegów w obrębie chirurgii onkologicznej oraz klatki piersiowej. Ostrze pasuje do uchwytu/rękojeści nr 4.

Ostrze nr 23
charakteryzuje się długą, delikatnie zakrzywioną krawędzią tnącą, kształtem przypominającą sylwetkę liścia. Ostrze jest trochę węższe niż ostrza o nr 21 i 22, i dodatkowo znakomicie wyprofilowane. Chirurdzy wykorzystują je przede wszystkim do przeprowadzania długich nacięć. Narzędzie idealnie pasuje w trakcie zabiegów wymagających otwarcia jamy brzusznej. Ostrze pasuje do uchwytu/rękojeści nr 4.

Ostrze nr 24
podobnie jak ostrze nr 23 również przypomina kształtem liść. Krawędź tnąca jest długa, jednakże od ostrza nr 23 odróżnia ją to, że jest nieco bardziej zaokrąglona. Ostrze nr 24 jest duże przez co chirurdzy używają go do wykonywania długich nacięć tkanki. Co więcej, specjaliści medycyny sądowej stosują narzędzie w procedurach związanych z sekcjami zwłok. Ostrze pasuje do uchwytu/rękojeści nr 4.

Ostrze nr 25 charakteryzuje się trójkątnym, ostro zakończonym kształtem i naostrzone jest wzdłuż jego najdłuższej krawędzi. Ostrze pasuje do uchwytu/rękojeści nr 4.
Nazwa katalogu narzędzia 04- Skalpele
numer REF: numer 06
numer 10: SWANN-MORTON 0201
numer 10A: SWANN-MORTON 0202
numer 11: SWANN-MORTON 0203
numer 12: SWANN-MORTON 0204
numer 12D: SWANN-MORTON 0218
numer 13: SWANN-MORTON 0239
numer 14: SWANN-MORTON 0219
numer 15: SWANN-MORTON 0205
numer 15A
numer 15C: SWANN-MORTON 0221
numer 20: SWANN-MORTON 0206
numer 21: SWANN-MORTON 0207
numer 22: SWANN-MORTON 0208
numer 22A
numer 23: SWANN-MORTON 0210
numer 24: SWANN-MORTON 0211
numer 26
jednostka miary szt.
Ilość w opakowaniu 100 szt.
produkt najczęściej używany w medycynie ogólnej, chirurgii, chirurgii naczyniowej, neurologii, okulistyce, stomatologii, urologii, weterynarii, zakładach pogrzebowych
SKU 6426
Min. cena (30 dni) 1,00 zł
Dodano przez BOK4
Sterylność Sterylne
tworzywo ostrza węglik tytanu
Podaj dane kontaktowe, nasz handlowiec skontakuje się z Tobą w sprawie oferty
Wprowadź dodatkowe uwagi dotyczące teg konkretnego zapytania.