Igła MOTYLEK BD VACUTAINER Safety-Lok z UCHWYTEM (HOLDEREM) 21G 0,8 x 19mm, op. 25 szt.

Dostępność: tak
Tylko %1 pozostał
Rodzaj opakowania: op. | Ilość sztuk w opakowaniu: 25 szt.
179,99 zł
/ op. brutto
Igła typu motylek firmy BD Vacutainer Safety-Lok z uchwytem (holderem) to wyrób medyczny, jednorazowego użytku. To zamknięty, sterylny system do pobierania krwi. Mechanizm Safety Lok zabezpiecza przed przypadkowym zakłuciem – po pobraniu krwi i wyjęciu igły osłonka (zintegrowana z motylkiem) nasuwa się na ostrze, osłaniając je całkowicie. Prawidłowe zabezpieczenie igły sygnalizuje kliknięcie. Cały mechanizm można aktywować jedną ręką. Dren o długości 17,8 cm lub 30,5 cm został wyposażony w adapter oraz w holder (prowadnicę). Umożliwia to połączenie igły Vacutainer z probówkami z fabrycznie ustanowionym podciśnieniem.


Igły medyczne posiadają plastikowy łącznik w uniwersalnym rozmiarze – tak, aby igła pasowała do wszystkich rodzajów i rozmiarów strzykawek dedykowanych do iniekcji. Wyjątkiem są strzykawki do dojelitowej podaży diety, aby wykluczyć ryzyko pomyłki. Jednocześnie rozmiary igieł – czyli ich średnica jest odpowiednio wystandaryzowana i oznaczona kolorystycznie według ISO.


Produkt zaprojektowany został w oparciu o najnowszą technologię dzięki czemu idealnie zaostrzona końcówka zapewnia podczas zabiegu prawie nieodczuwalne i bezbolesne zastosowanie, a jej cienkie ścianki sprawnie pozwalają na pobieranie krwi czy też aplikowanie różnych leków.


 • System BD Vacutainer - zamknięty, próżniowy system do pobierania krwi.
 • Posiada skrzydełka umożliwiające pracyzyjne umieszczanie igły w żyle.
 • Ochrona przed przypadkowym zakłuciem przez służbę zdrowia.
 • Posiada dodatkowo: adapter oraz holder (prowadnicę).
 • Dren o długości 17,8 cm lub 30,5 cm.
 • Opakowanie zawiera 25 szt.
 • Producent: Becton Dickinson

Dostępne rozmiary:

 • 21G 0,8 x 19mm , z wężykiem o dł. 17,8 cm
 • 21G 0,8 x 19mm , z wężykiem o dł. 30,5 cmRozróżniamy wiele typów igieł iniekcyjnych o ostrych, ściętych pod kątem końcówkach, najczęściej spotykane to:


 •     Igły do podawania insuliny, tzw. "insulinówki", które wyróżniają się tym, że są zwykle bardzo cienkie i dość krótkie. Posiadają specjalny uchwyt (nasadkę), kompatybilny ze wstrzykiwaczem (penem).

 •     Igły do pobierania krwi w celach diagnostycznych- są wyposażone w specjalne uchwyty i krótkie przewody. Wśród igieł do pobierania krwi wyróżniamy również igły bezpieczne, które mają odpowiednie zabezpieczenia chroniące personel przed przypadkowym zakłuciem.

 •     Kaniule mają za zadanie nie traumatyzować miejsca wkłucia. Są przeznaczone dla pacjentów,  którzy są np. hospitalizowani i będą poddawani przynajmniej kilkukrotnemu podawaniu leków. Każda kaniula ma prowadnik umożliwiający prawidłowe umieszczenie jej w naczyniu, oraz dodatkowy port iniekcyjny. Po wyjęciu igły stanowiącej prowadnik, w naczyniu pozostaje właściwa kaniula.

 •     Igły do portów podskórnych (inaczej: długoterminowe dostępy żylne), są coraz częściej wykorzystywane u osób, które przez długi czas są poddawane terapii. Przez porty można podawać cytostatyki i inne leki, płyny, czy żywienie pozajelitowe.

 •     Igły anestezjologiczne są wykorzystywane do różnego rodzaju znieczuleń (znieczulenie podpajęczynówkowe, zewnątrzoponowe, łączone, czy znieczulenie nerwów obwodowych). Do każdego z powyższych zabiegów wykorzystywane są specjalne igły, różniące się budową.

 •     Igły biopsyjne, które mogą znacząco różnić się grubością i długością. Zadaniem takich igieł jest łatwe przejście przez tkanki. Dodatkowo ważne jest, aby można było precyzyjnie określić ich położenie. Ponadto muszą mieć odpowiedni mechanizm pobierania próbek.

 •     Igły do pobierania płynów i leków muszą łatwo przechodzić przez materiał z jakiego zbudowany jest korek opakowania leku (guma, plastik). Igła nie może wycinać korków i niszczyć opakowań przeznaczonych do kilkukrotnego nakłucia. Ich konstrukcja ma zapobiegać pienieniu się roztworów.

 •     Elektrody to igły z różnego rodzaju końcówkami, które wprowadza się w okolicę nerwu pod kontrolą RTG, a następnie przepuszcza przez nie prąd o odpowiedniej częstotliwości. Wykorzystuje się je w zwalczaniu bólu przewlekłego np. w zabiegach termolezji.

 •     Igły okulistyczne są stosowane do znieczulenia, irygacji lub aspiracji oraz płukania kanalików łzowych. Ilość różnego rodzaju igieł stosowanych w tej dziedzinie medycyny jest bardzo duża (np. ostre, tępe, walce).

 •     Igły dentystyczne są używane na oddziałach chirurgii szczękowej lub stomatologii zabiegowej. Wyróżniamy wiele ich rodzajów- cienkie ze specjalnymi uchwytami do mocowania, masywne wyglądające jak wiertła igły przeznaczone do wypełniania kanałów korzeniowych lub igły do irygacji z dość mocno ściętą końcówką.

 •     Igły szewne są w sposób atraumatyczny połączone z odpowiednimi szwami, rozpuszczalnymi lub niewchłanialnymi. Występują igły o różnej budowie ze względu na krzywiznę: proste, haczykowate, typu narta lub o wyglądzie wycinka koła.
SKU 6734
jednostka miary op.
Ilośc w opakowaniu 25 szt.
Min. cena (30 dni) 1,00 zł
Dodano przez BOK7
produkt najczęściej używany w medycynie ogólnej
Sterylność Sterylne
Długość drenu 17,8 cm, 30,5 cm
Strona sklepu AdMed s.c. NIP: 618-21-29-121 zawiera również produkty wyrobów medycznych przeznaczonych tylko dla profesjonalistów. Czy w momencie zakupu wyrobów medycznych potwierdzasz, że jesteś profesjonalistą z branży medycznej lub farmaceutycznej? Potwierdzam
Podaj dane kontaktowe, nasz handlowiec skontakuje się z Tobą w sprawie oferty
Wprowadź dodatkowe uwagi dotyczące teg konkretnego zapytania.