Igła jednorazowa sterylna dispoFINE - op. 100'

Dostępność: tak
Tylko %1 pozostał
Rodzaj opakowania: op. | Ilość sztuk w opakowaniu: 100
-30%
Cena regularna 9,99 zł
/ op. brutto
Od 6,99 zł
/ op. brutto
Jałowa igła medyczna z serii dispoFINE, jednorazowego użytku, cenionego na rynku producenta Zarys. Pakowana sterylnie, pojedyńczo w blister foliowo-papierowy, dzięki czemu zapobiega potencjalnym infekcjom. Służąca do badań, poprzez nakłucie skóry (tkanki mięśniowej) oraz żyły w celu wykonania m.in. pobrania krwi, iniekcji czy też transfuzji. Posiada nakładkę w standardzie luer lock.


Igły medyczne posiadają plastikowy łącznik w uniwersalnym rozmiarze – tak, aby igła pasowała do wszystkich rodzajów i rozmiarów strzykawek dedykowanych do iniekcji. Wyjątkiem są strzykawki do dojelitowej podaży diety, aby wykluczyć ryzyko pomyłki. Jednocześnie rozmiary igieł – czyli ich średnica jest odpowiednio wystandaryzowana i oznaczona kolorystycznie według ISO.


Produkt zaprojektowany został w oparciu o najnowszą technologię dzięki czemu idealnie zaostrzona końcówka zapewnia podczas zabiegu prawie nieodczuwalne i bezbolesne zastosowanie, a jej cienkie ścianki sprawnie pozwalają na pobieranie krwi czy też aplikowanie różnych leków. Produkt sterylizowany tlenkiem etylenu, niepirogenny i nietoksyczny.


 • Rurka igły wykonana z gładkiej i wytrzymałej stali nierdzewnej.
 • Osłonka i nasadka wykonana z polipropylenu.
 • Cienkie ścianki zapewniają właściwe tempo strumienia.
 • Końcówka igły ostrzona w trzech płaszczyznach.
 • Powierzchnia rurek pokryta środkiem poślizgowym (silikon).
 • Klejone elementy igły zapobiegające oddzieleniu (klej – żywica epoksydowa).
 • Nie zawiera lateksu ani ftalanów.
 • Opakowanie zawiera 100 sztuk.
 • Producent: Zarys.


Rozróżniamy wiele typów igieł iniekcyjnych o ostrych, ściętych pod kątem końcówkach, najczęściej spotykane to:

 • Igły do podawania insuliny, tzw. "insulinówki", które wyróżniają się tym, że są zwykle bardzo cienkie i dość krótkie. Posiadają specjalny uchwyt (nasadkę), kompatybilny ze wstrzykiwaczem (penem).

 • Igły do pobierania krwi w celach diagnostycznych- są wyposażone w specjalne uchwyty i krótkie przewody. Wśród igieł do pobierania krwi wyróżniamy również igły bezpieczne, które mają odpowiednie zabezpieczenia chroniące personel przed przypadkowym zakłuciem. 

 • Kaniule mają za zadanie nie traumatyzować miejsca wkłucia. Są przeznaczone dla pacjentów,  którzy są np. hospitalizowani i będą poddawani przynajmniej kilkukrotnemu podawaniu leków. Każda kaniula ma prowadnik umożliwiający prawidłowe umieszczenie jej w naczyniu, oraz dodatkowy port iniekcyjny. Po wyjęciu igły stanowiącej prowadnik, w naczyniu pozostaje właściwa kaniula.

 • Igły do portów podskórnych (inaczej: długoterminowe dostępy żylne), są coraz częściej wykorzystywane u osób, które przez długi czas są poddawane terapii. Przez porty można podawać cytostatyki i inne leki, płyny, czy żywienie pozajelitowe.

 • Igły anestezjologiczne są wykorzystywane do różnego rodzaju znieczuleń (znieczulenie podpajęczynówkowe, zewnątrzoponowe, łączone, czy znieczulenie nerwów obwodowych). Do każdego z powyższych zabiegów wykorzystywane są specjalne igły, różniące się budową. 

 • Igły biopsyjne, które mogą znacząco różnić się grubością i długością. Zadaniem takich igieł jest łatwe przejście przez tkanki. Dodatkowo ważne jest, aby można było precyzyjnie określić ich położenie. Ponadto muszą mieć odpowiedni mechanizm pobierania próbek.

 • Igły do pobierania płynów i leków muszą łatwo przechodzić przez materiał z jakiego zbudowany jest korek opakowania leku (guma, plastik). Igła nie może wycinać korków i niszczyć opakowań przeznaczonych do kilkukrotnego nakłucia. Ich konstrukcja ma zapobiegać pienieniu się roztworów.

 • Elektrody to igły z różnego rodzaju końcówkami, które wprowadza się w okolicę nerwu pod kontrolą RTG, a następnie przepuszcza przez nie prąd o odpowiedniej częstotliwości. Wykorzystuje się je w zwalczaniu bólu przewlekłego np. w zabiegach termolezji.

 • Igły okulistyczne są stosowane do znieczulenia, irygacji lub aspiracji oraz płukania kanalików łzowych. Ilość różnego rodzaju igieł stosowanych w tej dziedzinie medycyny jest bardzo duża (np. ostre, tępe, walce).

 • Igły dentystyczne są używane na oddziałach chirurgii szczękowej lub stomatologii zabiegowej. Wyróżniamy wiele ich rodzajów- cienkie ze specjalnymi uchwytami do mocowania, masywne wyglądające jak wiertła igły przeznaczone do wypełniania kanałów korzeniowych lub igły do irygacji z dość mocno ściętą końcówką.

 • Igły szewne są w sposób atraumatyczny połączone z odpowiednimi szwami, rozpuszczalnymi lub niewchłanialnymi. Występują igły o różnej budowie ze względu na krzywiznę: proste, haczykowate, typu narta lub o wyglądzie wycinka koła.
numer REF: ZARYS-IN
jednostka miary op.
Ilośc w opakowaniu 100
SKU 7824
Min. cena (30 dni) 1,00 zł
Dodano przez BOK7
produkt najczęściej używany w medycynie ogólnej
Sterylność Sterylne
Strona sklepu AdMed s.c. NIP: 618-21-29-121 zawiera również produkty wyrobów medycznych przeznaczonych tylko dla profesjonalistów. Czy w momencie zakupu wyrobów medycznych potwierdzasz, że jesteś profesjonalistą z branży medycznej lub farmaceutycznej? Potwierdzam
Podaj dane kontaktowe, nasz handlowiec skontakuje się z Tobą w sprawie oferty
Wprowadź dodatkowe uwagi dotyczące teg konkretnego zapytania.