Candida Albicans grzybica test 20szt.

Stawka Vat:
8%
Dostępność: tak
Rodzaj opakowania: op. | Ilość sztuk w opakowaniu: 20 testów
Kod produktu:
LB500030
499,99 zł
/ op. brutto
Candida Albicans grzybica test 20szt. - Screening w kierunku grzybicy.

Szybki test immunochromatograficzny do diagnostyki in vitro do bezpośredniego, jakościowego wykrywania antygenu C.albicans w wymazach z pochwy.

  • wykrywa obecność antygenu Candida Albicans
  • materiał do badania: wymaz z pochwy
  • odczyt wyniku – 15 minut
  • czułość diagnostyczna: 94,9%
  • swoistość diagnostyczna: 94,3%

StrongStep® Candida Albicans Antigen Rapid Test jest przeznaczony do jakościowego wykrywania antygenu Candida albicans w wymazach z pochwy i roztworach soli otrzymanych podczas wykonywania „wet mount” z wymazów z pochwy. Wyrób jest przeznaczony do diagnostyki infekcji Candida.

Kandydoza sromu i pochwy (VVC) uważana jest za jedną z najczęstszych przyczyn chorób pochwy. U około 75% kobiet co najmniej raz w życiu jest diagnozowana infekcja z powodu Candida. 40-50% z nich cierpi na nawracające infekcje i szacuje się, że u 5% przechodzi w przewlekłą kandydozę. Kandydoza jest częściej błędnie diagnozowana niż inne infekcje pochwy. Objawy VVC, które obejmują:ostre swędzenie, ból, podrażnienie pochwy, wysypkę na zewnętrznych wargach sromowych, pieczenie narządów płciowych, nie są specyficzne.


W celu uzyskania pełnej diagnozy, konieczne są dokładne badania. U kobiet, które skarżą się na dolegliwości w pochwie, powinny być przeprowadzone standardowe testy, na które składa się pomiar pH pochwy, badanie mikroskopowe z solą fizjologiczną i 10% wodorotlenkiem potasu. Badanie mikroskopowe jest podstawą w diagnostyce VVC, lecz badania wykazują, że w warunkach akademickich badanie mikroskopowe ma czułość co najwyżej 50%, a więc przegapia się znaczny odsetek kobiet z objawami VVC. W celu zwiększenia dokładności diagnostyki, niektórzy eksperci zalecali hodowle drożdży jako testy wspomagające diagnostykę, ale hodowle są drogie i niewykorzystywane, poza tym mają wadę, że mogą trwać do tygodnia, zanim uzyska się dodatni wynik. Nietrafne rozpoznanie kandydozy może opóźnić leczenie i powodować poważniejsze choroby dolnych dróg rodnych.

StrongStep® Candida Albicans Antigen Rapid Test jest testem POC do jakościowego wykrywania Candida w wymazach z szyjki macicy w ciągu 15 minut. Jest to istotny postęp w rozwoju diagnostyki u kobiet z VVC.


Test paskowy, 20 testów

Przechowywanie w temperaturze 2–30°C
numer REF: LB500030
jednostka miary op.
Ilośc w opakowaniu 20 testów
SKU 5970
Min. cena (30 dni) 499,99 zł
Dodano przez BOK14
produkt najczęściej używany w medycynie ogólnej
Wykrywanie Antygen Candida Albicans
Materiał do badania wymaz z pochwy
Czas odczytu wyniku 15 minut
Czułość diagnostyczna 94,9%
Swoistość diagnostyczna 94,3%
Refundowane przez NFZ Nie
Strona sklepu AdMed s.c. NIP: 618-21-29-121 zawiera również produkty wyrobów medycznych przeznaczonych tylko dla profesjonalistów. Czy w momencie zakupu wyrobów medycznych potwierdzasz, że jesteś profesjonalistą z branży medycznej lub farmaceutycznej? Potwierdzam
Podaj dane kontaktowe, nasz handlowiec skontakuje się z Tobą w sprawie oferty
Wprowadź dodatkowe uwagi dotyczące teg konkretnego zapytania.