Dystrybutor wody - czy warto go posiadać?


Nikogo nie trzeba przekonywać, że picie wody jest kluczowe dla naszego zdrowia czy dobrego samopoczucia, a dostęp do wody pitnej jest kluczowym prawem każdego człowieka. Przeciętnie powinno się pić 2-2,5l wody dziennie. Niedostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wody może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym nawet śmierci! Jest prosty sposób na to, aby ułatwić sobie dostęp do wody i kontrolowanie jej spożycia.
Dystrybutor wody sprawdzi się doskonale nie tylko w nowoczesnym biurze ale w każdej kuchni, dzięki prostej konstrukcji a także uniwersalnemu designowi. Na rynku dostępnych jest wiele modeli urządzeń dystrybuujących wodę źródlaną, mineralną lub kranową, zależnie od upodobań użytkowników. Na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu dla siebie?WygodaPrzed zakupem należy sprawdzić jak obsługiwać dystrybutor wody, czy posiada:

- przyciski
- dźwignie
- system obslugi bezdotykowej (zwiększająca bezpieczeństwo i higienię użytkowania)

Nie bez znaczenia jest też samo umiejscowienie sprzętu - możemy wybierać między dystrybutorami wolnostojącymi, nablatowymi czy też podblatowymi w których to przypadku w ogóle nie widać urządzenia co może sprawdzić się w mniejszych pomieszczeniach.


Jeśli nie chcesz nieustannie pilnować czy ilość wody w butli jest wystarczająca, z pewnością powinieneś wybrać dystrybutor bezbutlowy - wystarczy podłączyć go do instalacji wodnej budynku i można cieszyć się nieograniczonym dostępem do czystej, zdrowej wody każdego dnia. Czy może być coś gorszego niż brak świeżej, zimnej wody tuż przed wizytą dawno wyczekiwanych gości w sierpniowe popołudnie?Kryształowa czystośćBezbutlowe dystrybutory wody linii Prime są wyposażone w wysokiej klasy filtr AQUAPHOR Kryształ Solo - zapewniający usuwanie wszelkich zanieczyszczeń do wielkości 0,3 mikrona. Usuwa z wody m.in. metale ciężkie, aktywny chlor czy pestycydy. Jeden wkład filtrujący ma wydajność do 4000 litrów wody co oznacza że można go bezpiecznie używać przez 6 do nawet 12 miesięcy. A kiedy już nadejdzie konieczność wymiany wkładu, każdy doceni prostotę tej operacji opartej na zasadzie „wkręć - wykręć” niewymagającej zastosowania żadnych narzędzi.Zimna, gorąca czy gazowana?Wybierając swój dystrybutor wody należy upewnić się, jaką wodę najbardziej lubimy pić. Współczesne dystrybutory nie tylko filtrują wodę, ale też mogą ją chłodzić, podgrzewać lub po podłączeniu butli z dwutlenkiem węgla - gazować. Dzięki wielofunkcyjności jednego urządzenia, możemy być przygotowani na każdą okazję. Jednak dla większości użytkowników głównymi rodzajami wody z jakiej będą korzystać będzie za pewne woda zimna i gorąca. Warto pamiętać, że dystrybutory podają zwykle wodę gorącą o temp. ~85°C. Warto zwrócić czy taki dystrybutor posiada odpowiednie zabezpieczenie dla podawania wody gorącej, szczególnie jeśli w jego pobliżu mogą znaleźć się dzieci.


Niezależnie od tego, jaki dystrybutor wody wybierzemy, najważniejsze jest to abyśmy z niego korzystali. Bo wody nigdy nie jest za dużo, a przy okazji możemy zadbać o środowisko ograniczając ilość wyrzucanych, plastikowych butelek które ostatecznie trafiają - o ironio! - do wielkiej wody…