- Podkłady Medyczne, Materiały Higieniczne
- Papiery USG, Aparatura Medyczna
- Żele, Pasty, Elektrody, Pasy
- Lampy medyczne
- Rękawiczki Jednorazowe Medyczne
- Odzież Ochronna
- Akcesoria Medyczne Dla Specjalizacji
- Ginekologia i położnictwo
- wzierniki ginekologiczne
- szczoteczki cytologiczne, wymazówki bakteriologiczne, pudełka transportowe
- pessary
- szkiełka cytologiczne, utrwalacze
- osłonki na głowice USG
- histopatologia
- narzędzia jednorazowe ginekologiczne
- wkładki antykoncepcyjne-wewnątrzmaciczne
- zestawy do zakładania wkładek
- kolposkopia
- specjalistyczny sprzęt ginekologiczny
- detektory tętna płodu
- Igły do biopsji
- Kosmetologia, beauty
- Laryngologia
- Kardiologia
- Stomatologia
- Laboratorium
- Okulistyka
- Rehabilitacja, fizjoterapia
- Weterynaria
- pozostałe akcesoria
- Ginekologia i położnictwo
- Sprzęt Ogólnomedyczny
- pojemniki na odpady
- worki na odpady
- igły, strzykawki, venflony
- cewniki, worki na mocz, zestawy
- dozowniki, podajniki
- Suszarki do rąk
- zestawy transportowe
- Apteczki, wyposażenie apteczek, torby medyczne
- Defibrylatory, systemy montażowe, oznakowania, kapsuły
- Ciśnieniomierze
- Termometry
- Systemy infuzyjne i akcesoria
- Inhalatory
- Stetoskopy
- Latarki
- Audiometry
- Otoskopy
- Pulsoksymetry
- Wagi medyczne
- Podoskopy
- naklejki podłogowe, ścienne
- oczyszczacze powietrza
- Alkomaty
- Spirometry
- Holtery
- Produkty szkoleniowe i edukacyjne
- pozostałe
- Pościel medyczna
- Sprzęt i akcesoria stomijne
- Dermatoskopy
- Materiały Opatrunkowe
- Dezynfekcja, Mycie, Pielęgnacja
- Materiały Szewne
- Materiały Zabiegowe
- Sterylizacja
- Narzędzia Chirurgiczne
- Dieta
- Produkty Kontrolne (Laboratorium), testy, odczynniki
- Druki
- Materiały Biurowe
- artykuły do pisania
- dziurkacze, zszywacze, rozszywacze
- gumki recepturki, spinacze, pinezki, klipy, zwilżacze
- kalendarze
- koperty
- nośniki danych i urządzenia
- taśmy klejące, kleje
- papiery biurowe, specjalistyczne, kalki
- rolki termiczne, offsetowe, samokopiujące
- segregatory, teczki, przekładki i akcesoria
- skoroszyty, koszulki na dokumenty
- zeszyty
- Meble, Akcesoria Medyczne
- Stoły stacjonarne
- Łóżka szpitalne
- Kozetki i leżanki
- Fotele medyczne
- Akcesoria do stołów, leżanek i kozetek
- Stopnie metalowe i drewniane
- Stoły weterynaryjne
- Stoliki do badania niemowląt
- Stoliki zabiegowe, medyczne i pod aparaturę
- Wózki do transportu chorych
- Parawany oraz ekrany
- Taborety i fotele lekarskie
- Szafy, szafki, regały, asystory
- Stoły rehabilitacyjne
- Stoły i krzesła do masażu
- Stojaki na kroplówki
- Wózki wielofunkcyjne
- Wózki do brudnej bielizny
- Kosze na śmieci
- Kosze zewnętrzne do segregowania i stojaki na odpady
- UGUL, PUR i osprzęt
- Rehabilitacja - sprzęt
- Materace, kształtki rehabilitacyjne i siedziska
- Wózki inwalidzkie
- Wagi medyczne
- Biurka lekarskie
- Fototerapia
- Akcesoria łazienkowe
- Lodówki, chłodziarki i zamrażarki
- Wieszak na kroplówki
- Stojaki pod aparaturę medyczną
- Kosmetyki i produkty zapachowe
- Dystrybutory wody
- Produkty naturalnego pochodzenia
- Higiena pacjenta
- Meble Szkolne, Przedszkolne, Świetlicowe
Wzierniki uszne jednorazowego użytku do otoskopów KaWe, Heine, Riester, Luxamed, Spengler, Gima, Spirit
Dostępność:
tak
Tylko %1 pozostał
Od
24,99 zł
op. /brutto
Weryfikacja dostępu do sklepu AdMed
Strona sklepu AdMed Medical Partner s.c. zawiera wyroby medyczne przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów z branży medycznej lub farmaceutycznej.
Wzierniki uszne w rozmiarach:
- 2,5 mm
- 4,00 mm
Jednorazowego użytku, idealnie dopasowane do główki otoskopów. Służą do badania ucha przez specjalistę u dzieci i dorosłych.
Pasują do m.in. otoskopów:
- Kawe
- Heine
- Riester
- Spirit
- Spengler
- Luxamed
Opakowanie: 100 szt. lub 250 szt.
Wziernikowanie ucha czyli tzw. badanie otoskopowe to badanie do którego wykorzystuje się urządzenie nazywane otoskopem. Otoskop w połączeniu z jednorazowym wziernikiem daje możliwość bardzo precyzyjnego obejrzenia przewodu słuchowego zewnętrznego jak i ucha środkowego. Rozmiary wzierników są zawsze dobierane indywidualnie w oparciu o rozmiar przewodu słuchowego, czyli znaczenie ma tu wiek pacjenta (te węższe są dla niemowląt, szersze dla dorosłych). Badanie to może wykonać zarówno lekarz laryngolog, jak i lekarz pierwszego kontaktu.
Pasują do m.in. otoskopów:
- Kawe
- Heine
- Riester
- Spirit
- Spengler
- Luxamed
Opakowanie: 100 szt. lub 250 szt.
Wziernikowanie ucha czyli tzw. badanie otoskopowe to badanie do którego wykorzystuje się urządzenie nazywane otoskopem. Otoskop w połączeniu z jednorazowym wziernikiem daje możliwość bardzo precyzyjnego obejrzenia przewodu słuchowego zewnętrznego jak i ucha środkowego. Rozmiary wzierników są zawsze dobierane indywidualnie w oparciu o rozmiar przewodu słuchowego, czyli znaczenie ma tu wiek pacjenta (te węższe są dla niemowląt, szersze dla dorosłych). Badanie to może wykonać zarówno lekarz laryngolog, jak i lekarz pierwszego kontaktu.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą. Dane identyfikacyjne produktu i podmiotów odpowiedzialnych dostępne w siedzibie firmy.
Opisy służą wyłącznie do celów informacyjnych - zawsze należy sprawdzić tekst na etykiecie i/lub zapisy w instrukcji obsługi. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się do nabywcy lub do producenta celem wyjaśnienia.
Podsumowanie
Wzierniki uszne jednorazowego użytku kompatybilne z otoskopami KaWe, Heine, Riester, Luxamed, Spengler, Gima i Spirit to plastikowe jednorazowe końcówki do bezpiecznego i higienicznego badania ucha. Dostępne w rozmiarach 2,5 mm i 4,0 mm umożliwiają precyzyjne obejrzenie przewodu słuchowego zewnętrznego i ucha środkowego u dzieci oraz dorosłych, a dobór rozmiaru zależy od wieku pacjenta i szerokości przewodu słuchowego.
Najważniejsze cechy
- Jednorazowe użycie gwarantujące pełną higienę i eliminujące ryzyko zakażeń krzyżowych między pacjentami
- Dostępne w dwóch rozmiarach: 2,5 mm (dla niemowląt i małych dzieci) i 4,0 mm (dla starszych dzieci i dorosłych)
- Kompatybilne z otoskopami marek KaWe, Heine, Riester, Luxamed, Spengler, Gima i Spirit
- Precyzyjnie ukształtowane do główki otoskopu — zapewniają stabilne mocowanie podczas badania
- Dostępne w opakowaniach po 100 lub 250 sztuk
- 6 dostępnych wariantów (rozmiary i ilości w opakowaniu)
Zastosowanie
Wzierniki uszne przeznaczone są do badań otoskopowych wykonywanych przez laryngologów, lekarzy pierwszego kontaktu i pediatrów w poradniach, oddziałach szpitalnych i podstawowej opiece zdrowotnej. Rozmiar wziernika dobierany jest do przewodu słuchowego pacjenta — węższe końcówki 2,5 mm stosuje się u niemowląt i małych dzieci, natomiast rozmiar 4,0 mm u starszych dzieci i dorosłych. Format jednorazowy sprawdza się szczególnie w ruchliwych poradniach, gdzie liczy się zarówno szybkość, jak i nieprzekraczalne wymogi higieniczne.
Specyfikacja
| Dostępne rozmiary | 2,5 mm, 4,0 mm |
|---|---|
| Kompatybilne otoskopy | KaWe, Heine, Riester, Luxamed, Spengler, Gima, Spirit |
| Ilości w opakowaniu | 100 sztuk lub 250 sztuk |
| Użycie | Jednorazowe |
FAQ
Są to jednorazowe wzierniki uszne stosowane podczas badania otoskopowego przewodu słuchowego zewnętrznego i ucha środkowego. Nadają się do użycia u dzieci i dorosłych oraz są kompatybilne z wymienionymi markami otoskopów.
Wzierniki są kompatybilne z otoskopami marek KaWe, Heine, Riester, Luxamed, Spengler, Gima i Spirit.
Wzierniki dostępne są w dwóch rozmiarach: 2,5 mm (stosowany zwykle u niemowląt i małych dzieci) oraz 4,0 mm (dla starszych dzieci i dorosłych). Odpowiedni rozmiar dobiera się w zależności od szerokości przewodu słuchowego pacjenta.
Wzierniki dostępne są w opakowaniach po 100 sztuk lub 250 sztuk.
Nie, są to wzierniki jednorazowego użytku i nie wolno ich ponownie używać ani sterylizować między pacjentami, gdyż naruszałoby to higienę badania.
Wyrób medyczny i bezpieczeństwo
Wzierniki stanowią jednorazowe akcesoria medyczne przeznaczone do badania otoskopowego — nie należy ich ponownie używać ani sterylizować między pacjentami. Zawsze należy dobierać rozmiar odpowiedni do wieku i budowy przewodu słuchowego pacjenta oraz sprawdzić kompatybilność z konkretnym modelem otoskopu przed użyciem.
| jednostka miary | op. |
|---|---|
| SKU | 3982 |
| Min. cena (30 dni) | 1,00 zł |
| Dodano przez | BOK5 |
| produkt najczęściej używany w | otorynolaryngologii, laryngologii |



Validate your login