Test na grypę Influenza A/B test HX GRYPA op. 10szt.

Stawka Vat:
8%
Dostępność: tak
Rodzaj opakowania: op. | Ilość sztuk w opakowaniu: 10 testów
Kod produktu:
HXInfAB10
-50%
Cena regularna 299,98 zł
/ op. brutto
149,98 zł
/ op. brutto
Influenza A/B (10 testów) - szybki test do jakościowego wykrywania wirusów grypy typu A i B

Szybka diagnostyka wykrywania wirusów grypy typu A i B (H1N1, AH1N1, H3N2, HswN1, H5N1, H7N9, H2N3, H3N8, H4N6, H5N2, H7N7, ptasia grypa, świńska grypa).


Influenza A/B Test jest szybkim testem immunochromatograficzny do diagnostyki in vitro do bezpośredniego, jakościowego wykrywania antygenów wirusa grypy A i B w próbkach wymazów z nosa lub nosogardła, popłuczynach lub aspiratach z nosa, pobranych od pacjentów z objawami zakażenia wirusem grypy. Test przeznaczony jest jako wsparcie w szybkiej diagnostyce różnicującej infekcje wirusowe grypy typu A i typu B. Test nie jest przeznaczony do wykrywania antygenu wirusa grypy typu C. Wyniki ujemne nie wykluczają infekcji wirusowej grypy typu A lub B i powinny być potwierdzone badaniami hodowli komórkowej lub badaniami molekularnymi.Zastosowanie:


Zasada działania testu oparta jest na metodzie immunochromatograficznej.

Na pasku membrany w strefach testowych A i B zostały unieruchomione przeciwciała anty-influenza A i anty-influenza B. W początkowym odcinku paska testowego naniesiono koniugat barwnych cząstek z przeciwciałami anty-influenza A i B.
Wykonanie oznaczenia polega na wyekstrahowaniu antygenu wirusa grypy typu A/B z badanej próbki i naniesieniu ekstraktu na płytkę testową. Antygen wirusa grypy typu A/B wiąże się z koniugatem barwnych cząstek z przeciwciałami anty-influenza A i anty-influenza B i tworzy się kompleks antygen-przeciwciało. Następnie ekstrakt przemieszcza się siłami kapilarnymi do unieruchomionych przeciwciał anty-influenza A/B w strefie testowej A i B, i powstaje barwny kompleks: przeciwciało - antygen wirusa grypy typu A/B - koniugat przeciwciała i tworzy się barwny prążek testowy A i/lub B. Brak barwnego prążka/barwnych prążków w strefie testowej świadczy o nieobecności antygenu wirusa grypy typu A/B w badanej próbce. Ekstrakt przemieszcza się dalej wzdłuż płytki i w strefie kontrolnej tworzy się barwny prążek kontrolny C. Obecność tego prążka świadczy o prawidłowym wykonaniu i działaniu testu oraz o dobrej jakości odczynników.


Influenza A/B Test jest przeznaczony do użytku profesjonalnego do diagnostyki in vitro i może być stosowany tylko do jakościowego wykrywania wirusa grypy typu A lub B. Intensywność zabarwienia prążków lub ich szerokość nie mają znaczenia przy interpretacji wyniku testu.
numer REF: HXInfAB10
jednostka miary op.
Ilośc w opakowaniu 10 testów
Dodano przez BOK14
produkt najczęściej używany w medycynie ogólnej
Wykrywanie Antygen wirusa grypy A i B
Materiał do badania wymaz z nosogardła, wymaz z nosa , popłuczyny, aspiraty z nosa
Czas odczytu wyniku 8 minut
Refundowane przez NFZ Nie