Pojemnik na odpady medyczne 2L WYSOKI

Dostępność: tak
Tylko %1 pozostał
4,99 zł
/ szt. brutto
W pakiecie taniej!
Kup 6 sztuk, a 6tą sztukę otrzymasz za 1,23zł!

Pojemniki na odpady medyczne i niebezpieczne przeznaczone do jednokrotnego użycia, przede wszystkim do zbiórki zużytych igieł, skalpeli, pipet i innych narzędzi medycznych. Wykonane z tworzywa sztucznego.Pojemnik jest zamykany pokrywą uniemożliwiającą kontakt z jego zawartością. 

Nadaje się do spalania w spalarniach. Wykonany z polipropylenu, przy spalaniu nie wydziela szkodliwych substancji. Pojemniki wyposażone w etykiety ostrzegawcze z napisem „Uwaga! Materiał zakaźny” oraz miejscem na informacje zgodnie z wymaganiami.

Pojemniki znajdują szczególne zastosowanie w takich miejscach jak kliniki, przychodnie medyczne, szpitale, kliniki weterynaryjne, salony kosmetyczne, laboratoria, sale zabiegowe i operacyjne. Pojemniki na odpady medyczne są skonstruowane w taki sposób, aby materiały zakaźne mogły być unieszkodliwione w pełni higienicznie i bezpiecznie.

Dostępne pojemniki:
0,2 L, 0,5-0,8 L, 0,7 L, 1 L, 1,5 L, 2 L, 3,5 L, 4 L (karton), 5 L, 10 L, 20 L, 30 L, 60 L.


Pojemniki czerwone

 • Czerwone pojemniki na odpady medyczne są przeznaczone do gromadzenia i przechowywania odpadów medycznych, które mogą być zakaźne, niebezpieczne dla zdrowia lub środowiska, lub wymagają specjalnego traktowania ze względu na swoje właściwości. Te pojemniki są powszechnie używane w placówkach opieki zdrowotnej, takich jak szpitale, kliniki, laboratoria medyczne i inne miejsca, gdzie powstają odpady medyczne. Przykłady odpadów, które mogą trafiać do czerwonych pojemników medycznych PVC, to:
 • Odpady zakaźne: Materiały skażone patogenami lub substancjami biologicznymi, takie jak bandaże, rękawiczki, opatrunki, które były w bezpośrednim kontakcie z pacjentami zakażonymi chorobami zakaźnymi.
 • Odpady ostre: Użyte igły, skalpele, noże chirurgiczne, czy inne materiały ostrych krawędzi, które mogą stwarzać ryzyko ukłucia.
 • Odpady cytostatyczne: Resztki po lekach chemioterapeutycznych, które są toksyczne i mogą być niebezpieczne dla zdrowia.
 • Materiały radioaktywne: Odpady zawierające substancje radioaktywne, które mogą być produktem ubocznym procedur medycznych z wykorzystaniem promieniowania.
 • Materiały wyizolowane z pacjentów zakaźnych: Wszystkie materiały, które miały kontakt z pacjentami cierpiącymi na choroby zakaźne lub inne stany ryzykowne.


Pojemniki żółte


Żółte pojemniki są przeznaczone do zbierania odpadów medycznych o podwyższonym ryzyku zakażenia. Odpady te są zazwyczaj bardziej niebezpieczne niż te, które trafiają do niebieskich pojemników. Odpady żółte mogą obejmować:

 • Odpady zakaźne: Materiały, które były w kontakcie z potencjalnie zakaźnymi substancjami lub pacjentami, takie jak opatrunki zakaźne, użyte rękawiczki, maseczki, fartuchy, bandaże zakaźne itp.
 • Odpady ostre: Użyte igły, skalpele, noże chirurgiczne, które mogą stanowić ryzyko ukłucia i zakażenia.
 • Resztki po lekach cytostatycznych: Cytostatyki, czyli Odpady po lekach chemioterapeutycznych, które są toksyczne i wymagają specjalnego traktowania.
 • Odpady po lekach toksycznych: Opakowania po lekach toksycznych, które nie zostały w pełni zużyte.
 • Materiały biologiczne: Pozostałości po badaniach laboratoryjnych, próbki tkanek i płynów ciała.
 • Materiały radioaktywne: W placówkach medycznych, gdzie stosuje się radioterapię czy diagnostykę obrazową z wykorzystaniem substancji radioaktywnych, mogą występować odpady zawierające małe ilości substancji promieniotwórczych.
 • Odpady związane z chemią laboratoryjną: Chemiczne reaktywy i substancje stosowane w laboratoriach medycznych.

Pojemniki niebieskie 


Niebieskie pojemniki medyczne PVC są zwykle używane do zbierania i przechowywania odpadów medycznych o niskim lub umiarkowanym stopniu ryzyka zakażenia. Oznaczenie niebieskim kolorem pojemników pomaga w identyfikacji tych materiałów i ułatwia ich właściwą segregację oraz bezpieczne postępowanie. Przykłady odpadów, które mogą być umieszczane w niebieskich pojemnikach medycznych PVC, to:

 • Opakowania po materiałach medycznych: Puste butelki po lekach, plastikowe opakowania po strzykawkach, opakowania po opatrunkach.
 • Rękawiczki i odzież ochronna: Użyte rękawiczki, fartuchy, maseczki chirurgiczne, osłony na obuwie.
 • Opatrunki niezakaźne: Czyste opatrunki, bandaże, gazy.
 • Materiały laboratoryjne: Niewielkie próbki materiałów biologicznych, takie jak krew czy mocz, testy diagnostyczne, pojemniki na próbki.
 • Materiały medyczne niezakaźne: Elementy medyczne, które nie były w kontakcie z substancjami biologicznymi, takie jak plastikowe dreny, rurki do transfuzji, itp.
 • Puste opakowania po lekach: Opakowania po lekach, które zostały w pełni zużyte.

Oznaczenia i praktyki segregacji odpadów medycznych mogą się różnić w zależności od lokalnych przepisów i wytycznych. Warto zawsze kierować się lokalnymi regulacjami i wytycznymi, aby zapewnić bezpieczne i odpowiednie gospodarowanie odpadami medycznymi.


numer REF: WYSOKI
jednostka miary szt.
Ilośc w opakowaniu Opakowanie zbiorcze: 25 sztuk
SKU 1976
Min. cena (30 dni) 1,00 zł
materiał pojemnika PCV
pojemność pojemnika 2 L
kształt pojemnika okrągły
wysokość pojemnika wysoki
Dodano przez BOK7
produkt najczęściej używany w medycynie ogólnej, alergologii, anestezjologii i intensywnej terapii, angiologii, audiologii i foniatrii, balneologii i medycynie fizykalnej, beauty, chirurgii, chorobach zakaźnych, dermatologii i wenerologii, diabetologii, diagnostyce laboratoryjnej, endokrynologii, epidemiologii, farmakologii klinicznej, gastroenterologii, genetyce klinicznej, geriatrii, ginekologii i położnictwie, hematologii, hipertensjologii, immunologii klinicznej, internie, kardiologii, mikrobiologia lekarska, nefrologii, neonatologii, neurologii, neuropatologii, okulistyce, onkologii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, otorynolaryngologii, laryngologii, patomorfologii, pediatrii, pulmonologii, psychiatrii, radiologii i diagnostyce obrazowej, rehabilitacji, reumatologii, stomatologii, urologii
Tytuł
a
Strona sklepu AdMed s.c. NIP: 618-21-29-121 zawiera również produkty wyrobów medycznych przeznaczonych tylko dla profesjonalistów. Czy w momencie zakupu wyrobów medycznych potwierdzasz, że jesteś profesjonalistą z branży medycznej lub farmaceutycznej? Potwierdzam
Podaj dane kontaktowe, nasz handlowiec skontakuje się z Tobą w sprawie oferty
Wprowadź dodatkowe uwagi dotyczące teg konkretnego zapytania.