Pessar kołnierzowy cewki moczowej +żel lubrykant 30ml

Dostępność: tak
Tylko %1 pozostał
229,99 zł
/ szt. brutto
Pessar wykonany z miękkiego medycznego silikonu, używany jest u pacjentek z nietrzymaniem moczu powodowanym stresem i/lub znacznym obniżem macicy, pochwy. Pessar ten jest twardszy w porównianiu do innych tak by spełniał swoje zastosowanie przy znacznym obniżeniu pochwy, macicy. Prawidłowo dopasowany pessar może pomóc w ocenie czy operacja usunięcia macicy z plastyką pochwy przyniesie oczekiwany efekt. Pessar wprowadza się począwszy od cienkiej części, tak by grubsza część znajdowała się bezpośrednio pod cewką moczową spełniając swoją rolę po założeniu, dlatego też musi on zostać prawidłowo dopasowany. Pessar należy przed wyciągnięciem przesunąć grubszą częścią na bok i następnie dopiero wysunąć. Przy nieprawidłowym dobraniu pessara i wystąpieniu trudności przez pacjentkę podczas oddawania moczu należy wymienić pessar na mniejszy lub delikatnie zmniejszyć grubszą część poprzez spiłowanie. Każdy z pessarów jest elastyczny co sprzyja przy jego zakładaniu można go ściskać i zginać.
By zapewnić dodatkowy komfort pacjentce w zestawie znajduje się żel, lubrykant w tubce 30ml w celu smarowania produktu przed założeniem.

Wyłączny dystrybutor na terenie Polski.
Made in Germany by Medesign.

Zakupiony produkt po otwarciu nie podlega wymianie, dlatego prosimy świadomie dobierać rozmiar.

Przeciwwskazaniem do użycia pessara jest infekcja pochwy i szyjki macicy.
Nie czyścić środkami chemicznymi.
Nie używać detergentów i płynów do mycia.
Wygotowanie pessara nie jest konieczne.
Nie wkładać pessara do kuchenki mikrofalowej.


Pessary firmy medesign są wykonane z atestowanego silikonu medycznego i można je usuwać razem z normalnymi odpadami domowymi. Silikon nie ulega biodegradacji, dlatego nie należy go wyrzucać do toalety.


Pessar kołnierzowy cewkowy zawiera stabilizujący rdzeń metalowy. Może on wpływać negatywnie na wyniki badań RTG, CT, MRT itp. Pessar może nagrzewać się podczas przeprowadzania tych badań – należy to skonsultować ze swoim lekarzem. Pessar kołnierzowy cewkowy należy usunąć przed przeprowadzeniem powyższych badań.

Dostępne rozmiary (średnica):
od 55 mm, 60mm, 65mm, 70mm, 75mm, 80mm do 85mm
Sterylność Sterylne
jednostka miary szt.
SKU 1442
Min. cena (30 dni) 1,00 zł
Dodano przez BOK5
produkt najczęściej używany w ginekologii i położnictwie
Zestaw próbników pessarów Zestaw próbników pessarów pierścieniowych cienkich o rozmiarach: 65 mm, 70 mm, 75 mm i 80 mm
Materiał wykonania Silikon medyczny
Strona sklepu AdMed s.c. NIP: 618-21-29-121 zawiera również produkty wyrobów medycznych przeznaczonych tylko dla profesjonalistów. Czy w momencie zakupu wyrobów medycznych potwierdzasz, że jesteś profesjonalistą z branży medycznej lub farmaceutycznej? Potwierdzam
Podaj dane kontaktowe, nasz handlowiec skontakuje się z Tobą w sprawie oferty
Wprowadź dodatkowe uwagi dotyczące teg konkretnego zapytania.