Pessar cienki cewki moczowej + żel lubrykant 30ml

Dostępność: tak
Tylko %1 pozostał
229,99 zł
/ szt. brutto
Pessar cienki cewki moczowej wykonany z miękkiego medycznego silikonu, idealnie nadaje się do leczenia przypadków wysiłkowego nietrzymania moczu, nietrzymania moczu u nieródek lub u pacjentek pooperacyjnych. Pessar wprowadza się począwszy od cienkiej części, tak by grubsza część podobnie jak w pessarze kołnierzowym cewki moczowej znajdowała się bezpośrednio pod cewką moczową spełniając swoją rolę po założeniu, dlatego też musi on zostać prawidłowo dopasowany. Pessar należy przed wyciągnięciem przesunąć grubszą częścią na bok i następnie dopiero wysunąć. Przy nieprawidłowym dobraniu pessara i wystąpieniu trudności przez pacjentkę podczas oddawania moczu należy wymienić pessar na mniejszy lub delikatnie zmniejszych grubszą część poprzez spiłowanie. Każdy z pessarów jest elastyczny co sprzyja przy jego zakładaniu można go ściskać i zginać. By zapewnić dodatkowy komfort pacjentce w zestawie znajduje się żel, lubrykant w tubce 30ml w celu smarowania produktu przed założeniem.

Zakupiony produkt po otwarciu nie podlega wymianie, dlatego prosimy świadomie dobierać rozmiar.

Wyłączny dystrybutor na terenie Polski.
Made in Germany by Medesign.

Przeciwwskazaniem do użycia pessara jest infekcja pochwy i szyjki macicy.
Nie czyścić środkami chemicznymi.
Nie używać detergentów i płynów do mycia.
Wygotowanie pessara nie jest konieczne.
Nie wkładać pessara do kuchenki mikrofalowej.Pessary firmy medesign są wykonane z atestowanego silikonu medycznego i można je usuwać razem z normalnymi odpadami domowymi. Silikon nie ulega biodegradacji, dlatego nie należy go wyrzucać do toalety.


Pessar cewkowy zawiera stabilizujący rdzeń metalowy. Może on wpływać negatywnie na wyniki badań RTG, CT, MRT itp. Pessar może nagrzewać się podczas przeprowadzania tych badań – należy to skonsultować ze swoim lekarzem. Pessar cewkowy należy usunąć przed przeprowadzeniem powyższych badań.

Dostępne rozmiary (średnica):
od 55 mm, 60mm, 65mm, 70mm, 75mm, 80mm, 85mm do 90mm
Sterylność Sterylne
jednostka miary szt.
SKU 1670
Min. cena (30 dni) 1,00 zł
Dodano przez BOK5
produkt najczęściej używany w ginekologii i położnictwie
Zestaw próbników pessarów Zestaw próbników pessarów pierścieniowych cienkich o rozmiarach: 65 mm, 70 mm, 75 mm i 80 mm
Materiał wykonania Silikon medyczny
Strona sklepu AdMed s.c. NIP: 618-21-29-121 zawiera również produkty wyrobów medycznych przeznaczonych tylko dla profesjonalistów. Czy w momencie zakupu wyrobów medycznych potwierdzasz, że jesteś profesjonalistą z branży medycznej lub farmaceutycznej? Potwierdzam
Podaj dane kontaktowe, nasz handlowiec skontakuje się z Tobą w sprawie oferty
Wprowadź dodatkowe uwagi dotyczące teg konkretnego zapytania.