Chlamydia Antygen CHL (20 testów)

Stawka Vat:
8%
Dostępność: tak
Rodzaj opakowania: op. | Ilość sztuk w opakowaniu: 20 testów
Kod produktu:
BS1030003
259,99 zł
/ op. brutto
Chlamydia Antygen CHL (20 testów) - szybki test do wykrywania Chlamydii w wymazach z szyjki macicy i w wymazach z cewki moczowej mężczyzn.


Screening w kierunku Chlamydia antygen. Test jest przeznaczony do szybkiego, jakościowego wykrywania bakterii Chlamydia bezpośrednio w wymazach z szyjki macicy kobiet lub w wymazach z cewki moczowej i próbkach moczu mężczyzn.


Materiał do badania:

  • wymaz z szyjki macicy kobiet
  • wymaz z cewki moczowej mężczyzn
  • próbka moczu mężczyzn

Specyfikacja:

  • odczyt wyniku – 15 minut
  • wykrywa już 1,0 x 105 organizmów/ml
  • przechowywanie w temperaturze 2 – 30°C

Do rodzaju Chlamydia zalicza się 3 gatunki:

  • Chlamydia trachomatis
  • Chlamydia pneumoniae, głównie patogeny ludzkie
  • Chlamydia psittaci, głównie patogen zwierzęcy


Chlamydia trachomatis obejmuje 15 znanych serotypów. Są one związane z infekcjami moczowo-płciowymi i ziarnicą weneryczną pachwin (LGV). Zakażenia Chlamydia trachomatis są najczęstszymi chorobami bakteryjnymi przenoszonymi drogą płciową. W USA notuje się ok. 4 milionów nowych przypadków rocznie, głównie zapalenia szyjki macicy i nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej. Bakteria ta powoduje również zapalenie spojówek i zapalenie płuc u dzieci (2, 4-7). Infekcje Chlamydia trachomatis są bardzo rozpowszechnione i często przenoszą się bezobjawowo, powodując ciężkie komplikacje u kobiet i noworodków.

Do komplikacji infekcji wywołanych Chlamydiami, u kobiet, należą zapalenie szyjki macicy, zapalenie cewki moczowej, zapalenie błony śluzowej macicy, zapalenie przydatków macicy (PID), zwiększone niebezpieczeństwo wystąpienia ciąży pozamacicznej i niepłodności. Przeniesienie choroby z matki na noworodka w czasie porodu może spowodować zapalenie spojówek i zapalenie płuc.

U mężczyzn co najmniej 40% wszystkich przypadków nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej jest związana z zakażeniami Chlamydiami i zapaleniem najądrzy. Około 70% kobiet z zapaleniem szyjki macicy i do 50% mężczyzn z zapaleniem cewki moczowej ma objawy.

Infekcje Chlamydia psittaci są związane z chorobami układu oddechowego u osób, które miały kontakt z zakażonymi ptakami i nie są przenoszone z człowieka na człowieka.

Chlamydia pneumoniae, po raz pierwszy wyizolowane w 1983 r., są związane z zakażeniem dróg oddechowych i zapaleniem płuc. Zakażenia Chlamydiami są rozpoznawane w tradycyjny sposób poprzez wykrycie bakterii metodą hodowli komórkowej lub łańcuchowej reakcji polimerazy PCR.

Wraz z PCR, metoda hodowli komórkowej jest najbardziej czułą i swoistą metodą laboratoryjną, ale jest pracochłonna, kosztowna i długotrwała (2-3 dni), a w wielu instytucjach nie należy do badań rutynowych. Badania bezpośrednie, takie jak metoda immunofluorescencji (IFA), wymagają specjalistycznego sprzętu i wykwalifikowanego personelu do odczytu wyników.
numer REF: BS1030003
jednostka miary op.
Ilośc w opakowaniu 20 testów
SKU 6341
Min. cena (30 dni) 245,00 zł
Dodano przez BOK14
produkt najczęściej używany w medycynie ogólnej
Wykrywanie Antygen Chlamydia trachomatis
Materiał do badania mocz, wymaz z szyjki macicy, wymaz z cewki moczowej mężczyzn
Czas odczytu wyniku 15 minut
Strona sklepu AdMed s.c. NIP: 618-21-29-121 zawiera również produkty wyrobów medycznych przeznaczonych tylko dla profesjonalistów. Czy w momencie zakupu wyrobów medycznych potwierdzasz, że jesteś profesjonalistą z branży medycznej lub farmaceutycznej? Potwierdzam
Podaj dane kontaktowe, nasz handlowiec skontakuje się z Tobą w sprawie oferty
Wprowadź dodatkowe uwagi dotyczące teg konkretnego zapytania.