Odgryzacz kostny BOHLER, długość 15 cm

Dostępność: tak
332,00 zł
/ szt. brutto
Odgryzacz kostny typu BOHLER to bardzo wytrzymały instrument chirurgiczny z ostrymi krawędziami, używany do żłobienia, dłubania na zewnątrz kości w celu usuwania jej małych kawałków.
Najczęściej wykorzystywany w chirurgii ortopedycznej, chirugii pediatrycznej czy neurochirurgii odsłaniając obszar do pracy. Przedmiot ten wykorzystywany jest również w chirurgi szczękowo-twarzowej, ustnej. Ma swe zastosowanie podczas amputacji. Posiada znak CE.

Instrument używany do przekształcania struktur kostnych lub cięcia delikatnych kości. Instrument posiada parę masywnych szczęk z ostrymi krawędziami na przeciwległych powierzchniach. Co więcej, powierzchnie te przypominają kształtem gałkę, co pozwala na wyjątkowe działanie gryzące. Dzięki temu chirurdzy mogą poszerzać wcześniej uformowane otwory lub tworzyć małe okienka w strukturach kostnych.
Dodatkowo, urządzenie posiada uchwyt w kształcie szczypiec z poziomymi grzbietami na powierzchniach. Ponadto szczęki gąbki posiadają mechanizm przegubowy, który zwiększa precyzję chirurgiczną.

Wykonane z niemieckiej i japońskiej stali nierdzewnej typu : SUS 420 J1, SUS 420 J2, AISI 410, AISI 420, AISI 304 lub najwyższej jakości mosiądzu bądź aluminium


Cechy:

  • powierzchnie szczęk w kształcie łopatki dla lepszej pracy podczas gryzienia.
  • złożony przegub zapewniający lepszy moment obrotowy.
  • ergonomiczna rękojeść w stylu szczypiec zapewnia maksymalną kontrolę.
  • dostępne w formie prostej lub odgiętej
  • długość całkowita instrumentu to 15 cm
producent towaru AdMed
jednostka miary szt.
Dodano przez BOK2
Nazwa katalogu narzędzia 15- Operacja Kości
Długość narzędzia 15 cm
Typ narzędzia Odgryzacz kostny
Sterylność Niesterylne