Maska krtaniowa, PCV, sterylna, jednorazowa - 1 szt.

Dostępność: tak
Tylko %1 pozostał
29,99 zł
/ szt. brutto
Maska krtaniowa (inaczej maska LMA - laryngel mask airway, z racji jej umiejscowienia nazywana również maską nadgłośniową) to produkt medyczny służący do bezpośredniego zabezpieczenia drożności dróg oddechowych pacjenta. Maska jest prowadzona przez jamę ustną, aż do tylnej ściany gardła, tworząc uszczelnienie na szczycie głośni, aby przeprowadzić sztuczną wentylację. Jest niezbędna przy podtrzymywaniu drożności dróg oddechowych podczas znieczulenia do zabiegów diagnostycznych, krótkotrwałych zabiegów operacyjnych bez konieczności zwiotczenia mięśni, gdy nie jest konieczna intubacja dotchawicza oraz przy resuscytacji krążeniowo-oddechowej, gdy niemożliwa jest intubacja pacjenta.

Wykonana z przezroczystego medycznego PVC, bezlateskowa, w różnych rozmiarach oraz wyposażona w uszczelniający elastyczny, nadmuchiwany mankiet, który zapewnia bezpieczną kontrolę oddechu. Maska posiada anatomicznie wyprofilowany korpus i jest wyposażona w transparentny uniwersalny łącznik oraz balonik pilotujący z oznaczeniem rozmiaru maski oraz maksymalnej objętości i ciśnienia w mankiecie. Zabezpieczenie zastawki jest barwione kolorystycznie. Pakowane sterylnie do natychmiastowego użycia.

Ten rodzaj masek jest bezpieczny i wygodny w użytkowaniu: po zaaplikowaniu zapewnia bezpieczniejszą kontrolę oddechu, niż maska twarzowa oraz dzięki temu, że nie ma konieczności podpierania podbródka pacjenta, personel medyczny ma wolne ręce. Maski kratniowe mają szczególne zastosowanie w ratownictwie medycznym (wyposażenie ambulansów i zestawów medycznych) i lecznictwie szpitalnym (anestezjologia, intensywna opieka medyczna, chirurgia).

Dostępne
rozmiary:

1 - noworodek <5kg
1.5 - niemowlę 5-10kg
2 - dziecko 10-20kg
2.5 - dzieci 20-30kg
3 - młodzież/dorośli 30-50kg
4 - dorośli 50-70kg
5 - dorośli powyżej 70kg
 
 


 

 

 

 

 

numer REF: rozmiar 1,0: PSM3601
rozmiar 1,5: PSM3601.5
rozmiar 2,0: PSM3602
rozmiar 2,5: PSM3602.5
rozmiar 3,0: PSM3603
rozmiar 4,0: PSM3604
rozmiar 5,0: PSM3605
jednostka miary szt.
SKU 7376
Min. cena (30 dni) 1,00 zł
kolor przeźroczysty (transparentny)
Dodano przez BOK4
produkt najczęściej używany w medycynie ogólnej, anestezjologii i intensywnej terapii
Materiał PVC
Strona sklepu AdMed s.c. NIP: 618-21-29-121 zawiera również produkty wyrobów medycznych przeznaczonych tylko dla profesjonalistów. Czy w momencie zakupu wyrobów medycznych potwierdzasz, że jesteś profesjonalistą z branży medycznej lub farmaceutycznej? Potwierdzam
Podaj dane kontaktowe, nasz handlowiec skontakuje się z Tobą w sprawie oferty
Wprowadź dodatkowe uwagi dotyczące teg konkretnego zapytania.