FRD™ test do diagnostyki raka szyjki macicy

Stawka Vat:
8%
Dostępność: tak
69,98 zł
/ szt. brutto
Test FRD(ang. Folate Receptor-Mediated Staining Solution) jest innowacyjnym rozwiązaniem pozwalającym wykryć raka szyjki macicy. Jest nieinwazyjnym, łatwo  dostępnym i niedrogim badaniem, dzięki któremu można uzyskać wynik już w czasie jednej wizyty w gabinecie ginekologicznym. W przeciwieństwie do cytologii nie wymaga użycia mikroskopu.

Badanie polega na wprowadzeniu aplikatora do szyjki macicy (można to zrobić w czasie rutynowego badania wziernikiem) i pobraniu złuszczających się komórek z tarczy i wnętrza kanału szyjki macicy. Następnie, aplikator wraz z materiałem należy zanużyć w dołączonym roztworze FRDna 30 sekund.

Wynik odczytuje się za pomocą wzorca barw w ciągu 60 sekund. Barwy zielone lub brązowe oznaczają brak zmian nowotworowych, z kolei barwy niebieskie i czarne oznaczają wykrycie zmian na szyjce macicy. Badanie określa również dokładną lokalizację wykrytych zmian, na którym kwadrancie szyjki macicy się one znadują co ułatwia pobranie właściwego wycinka i dalszą diagnostykę.


Produkt dostępny w opakowaniach:

- 6 szt.
- 12 szt.
- 24 szt.
Film instruktażowy:
jednostka miary szt.
Dodano przez BOK8
produkt najczęściej używany w ginekologii i położnictwie