Szybki test antygenowy na koronawirus (wymaz z nosogardła/jamy ustnej i gardła). 20 testów - DIA SURE

Stawka Vat:
0%
Dostępność: tak
Rodzaj opakowania: op. | Ilość sztuk w opakowaniu: 20 testów w opakowaniu + osobno bufor do każdego testu
-20%
Cena regularna 499,99 zł
/ op. brutto
399,99 zł
/ op. brutto
COVID-19 Antigen Rapid Test Device jest immunologicznym testem do diagnostyki in vitro do bezpośredniego i jakościowego wykrywania antygenów nukleoproteinowych wirusa SARS-CoV-2 w wydzielinach z nosogardła, jamy ustno-gardłowej i nosa.

Test tylko do użytku profesjonalnego.

COVID-19 Antigen Rapid Test Device wykrywa antygeny wirusa SARS-CoV-2 poprzez wizualną interpretację pojawiających się linii. Przeciwciała anty-SARS-CoV-2 są unieruchomione w strefie testowej na nitrocelulozowej memembranie. Przeciwciała anty-SARS-CoV-2 sprzężone z barwnymi cząsteczkami są unieruchomione na podkładce koniugatu. Próbka jest dodawana do buforu ekstrakcyjnego, który jest zoptymalizowany do uwalniania antygenów SARS-CoV-2 z próbki.

Podczas testowania wyekstrahowane antygeny wiążą się z przeciwciałami anty-SARS-CoV-2 sprzężonymi z barwnymi cząsteczkami. Gdy próbka migruje siłami kapilarnych wzdłuż paska na płytce i wchodzi w interakcję z odczynnikami na membranie, powstały kompleks jest wychwytywany przez przeciwciała anty-SARS-CoV-2 w strefie testowej. Nadmiar barwnych cząstek jest wychwytywany w strefie kontroli wewnętrznej.

Obecność barwnego prążka w strefie testowej wskazuje na wynik dodatni dla antygenów wirusa SARS-CoV-2, podczas gdy jego brak wskazuje na wynik ujemny. Barwny prążek w strefie kontrolnej służy jako kontrola procedury, wskazując na dodanie odpowiedniej objętości próbki i prawidłowe działanie membrany.


MATERIAŁY

• Test kasetkowy w osobnych kopertkach
• Statyw na probówki
• Probówka z buforem ekstrakcyjnym
• Kontrola dodatnia (jeśli jest wymagana)
• Mała zakrętka
• Kontrola ujemna (jeśli jest wymagana)
• Wymazówki w osobnych kopertkach
• Instrukcja używania
• Duża zakrętka


Wymaz z nosogardła (wymaz NP)

1) Wyjąć wymazówkę z opakowania.

2) Włożyć wymazówkę do nozdrza równolegle do podniebienia i delikatnie docisnąć do tylnej części nosogardła. Obracać wymazówką w kierunku ściany nosa (aby wymaz zawierał komórki i śluz).

3) Wymaz przebadać jak najszybciej po pobraniu.

Wymaz z jamy ustno-gardłowej (wymaz OP)

1) Wyjąć wymazówkę z opakowania.

2) Włożyć wymazówkę poprzez jamę ustną do gardła, koncentrując się na czerwonej części ściany gardła oraz migdałkach szczękowych i delikatnie pocierać obustronne migdałki i ścianę gardła. Unikać dotykania języka, wyjąć wymazówkę.

3) Wymaz przebadać jak najszybciej po pobraniu.

Wymaz z nosa (wymaz NS)

1) Wyjąć wymazówkę z opakowania.

2) Włożyć wymazówkę do nozdrza (ok. 1/2 --3/4” / 1,3 - 1,9 cm w górę nosa). Obracać wymazówką zdecydowanym ruchem wokół wewnętrznej ściany nozdrza, wykonując 5 pełnych obrotów. Powtórzyć tę czynność w drugim nozdrzu. Próbkę należy pobrać z obu jam nosowych (używając tej samej wymazówki).

3) Wymaz przebadać jak najszybciej po pobraniu.jednostka miary op.
Ilośc w opakowaniu 20 testów w opakowaniu + osobno bufor do każdego testu
SKU 9549
Dodano przez BOK2
produkt najczęściej używany w medycynie ogólnej
Wykrywanie Antygen wirusa SARS-CoV-2
Materiał do badania wymaz z nosogardła, wymaz z jamy ustnej i gardła
Czas odczytu wyniku 15 minut
Czułość diagnostyczna 97,7 %
Swoistość diagnostyczna 99,1 %
Refundowane przez NFZ Tak