Influenza A/B test HX GRYPA op. 20szt.

Stawka Vat:
8%
Dostępność: tak
Rodzaj opakowania: op. | Ilość sztuk w opakowaniu: 20 testów
Kod produktu:
BSSW40002
-25%
Cena regularna 599,99 zł
/ op. brutto
449,99 zł
/ op. brutto
Influenza A/B test HX GRYPA op. 20sz.


Wykrywane szczepy grypy: A/Mal/302/54 (H1N1), A/New Jersey/8/76 (HswN1), NWS/33 (H1N1), A/WS/33 (H1N1), Aichi/2/68 (H3N2), A/Hong Kong/8/68 (H3N2), A/Port Chalmers/1/73 (H3N2), B/Russia/69, Hong Kong/5/72, B/Lee/40, Brigit, B/R5, Wisconsin/1/2010, Florida/78/2015


Test należy stosować do wykrywania wirusa grypy A i/lub B w wymazach z nosa lub próbkach aspiratu z nosa.


Influenza (powszechnie znana jako „grypa”) jest wysoce zakaźną, ostrą infekcją wirusową dróg oddechowych. Jest to choroba zakaźna, łatwo przenoszona podczas kaszlu i kichania poprzez aerozolowe kropelki zawierające żywego wirusa.1 Ogniska grypy pojawiają się każdego roku w miesiącach jesiennych i zimowych. Wirusy grypy typu A są zwykle bardziej rozpowszechnione niż wirusy typu B i są związane z najpoważniejszymi epidemiami grypy, podczas gdy infekcje typu B są zwykle łagodniejsze.


Złotym standardem diagnostyki laboratoryjnej jest 14-dniowa hodowla komórkowa z jedną z wielu linii komórkowych, które mogą wspierać wzrost wirusa grypy.2 Hodowla komórkowa ma ograniczoną przydatność kliniczną, ponieważ wyniki są uzyskiwane zbyt późno w przebiegu klinicznym dla skutecznej interwencji u pacjenta. Reakcja łańcuchowa polimerazy z odwrotną transkryptazą (RT-PCR) jest nowszą metodą, która jest na ogół bardziej czuła niż hodowla, z poprawionymi wskaźnikami wykrywalności w porównaniu z hodowlą o 2–23%.


INFLUENZATOP® BSS jest jakościowym testem immunologicznym do wykrywania nukleoprotein grypy A i grypy B w wymazach z nosa lub aspiratach z nosa. W teście tym, przeciwciała swoiste dla nukleoprotein grypy A i grypy B są odpowiednio opłaszczone w strefie testowej na płytce testowej. Podczas testu, wyekstrahowana próbka, jeśli jest dodatnia, reaguje z cząsteczkami opłaszczonymi przeciwciałami anty-influenza.


INFLUENZATOP® BSS wykrywa jakościowo obecność antygenu grypy A i / lub grypy B w próbkach wymazów z nosa lub aspiratów z nosa i zapewnia wyniki w ciągu 8 minut. Test wykorzystuje przeciwciała swoiste dla grypy typu A i grypy typu B do selektywnego wykrywania antygenów grypy A i grypy B w próbkach wymazów z nosa lub aspiratów z nosa.


INFLUENZATOP® BSS wskazuje obecność wirusa grypy typu A i / lub B w próbce zawierającej zarówno żywe, jak i nieżywe szczepy.


ZESTAW ZAWIERA:

  • 20 kopertek, każda zawierająca: 1 test kasetkowy + 1 środek osuszający
  • 20 sterylnych wymazówek
  • 20 probówek ekstrakcyjnych
  • 1 sterylna kontrola influenza A+/B- (nieżywe Flu A, 0,02% NaN3)
  • 1 sterylna kontrola influenza A-/B+ (nieżywe Flu B, 0,02% NaN3)
  • 1 instrukcja używania
numer REF: BSSW40002
jednostka miary op.
Ilośc w opakowaniu 20 testów
SKU 5963
Dodano przez BOK14
produkt najczęściej używany w medycynie ogólnej
Wykrywanie Antygen wirusa grypy A i B
Materiał do badania wymaz z nosa , aspiraty z nosa
Czas odczytu wyniku 8 minut
Refundowane przez NFZ Nie